مل گیبسون و شان پن در فیلم کارگردان ایرانی !

مل گیبسون و شان پن در فیلم کارگردان ایرانی !
«مل گیبسون» و «شان پن» سینماگران سرشناس اسکاری در یک فیلم اقتباسی به کارگردانی یک چهره ایرانی در نقش خالقان دیکشنری انگلیسی آکسفورد بازی می‌کنند.

به گزارش فیلم نت نیوز،  بعد از گذشت حدود دو دهه، مل گیبسون به‌زودی خودش را آماده می‌کند تا بالاخره فیلم اقتباسی «پرفسور و مرد دیوانه» را روی پرده سینما بیاورد و از همین حالا شان پن را به عنوان بازیگر نقش مقابل خود انتخاب کرده است. این پروژه با اقتباس از رمان پرفروش سایمن وینچستر مولف و روزنامه‌نگار بریتانیایی با محوریت ماجرای خلق فرهنگ واژگان «آکسفورد» جلوی دوربین می‌رود و فرهاد صفی نیا فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده ایرانی-امریکایی کارگردانی این پروژه را برعهده دارد.

گاردین نوشت: این فیلم بر اساس رمان پرفروش «جراح کراتورن: داستان قتل، جنون و عشق به کلمات» نوشته «سیمون وینچستر» ساخته می‌شود و «گیبسون» در این فیلم اقتباسی در نقش پروفسور «جیمز مواری» بازی می‌کند که نگارش دیکشنری انگلیسی زبان آکسفورد را در سال 1857 آغاز کرد.

ابتدا قرار بود «گیبسون» کارگردانی فیلم «پرفورسور و مرد دیوانه» را بر عهده گیرد اما اکنون فرهاد صفی‌نیا نویسنده و فیلمنامه‌نویس ایرانی که پیش از این نگارش فیلمنامه فیلم «آخرالزمان» را بر عهده داشت این فیلم را کارگردانی می‌کند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *