با اما استون بازیگر «لا‌لا لند» و برنده‌ی اسکار بهترین بازیگر زن بیشتر آشنا شوید

از جایزه‌ی ستارگان جوان هالیوود تا اسکار بهترین بازیگر زن

از جایزه‌ی ستارگان جوان هالیوود تا اسکار بهترین بازیگر زن
اما استون،‌ متولد 6 نوامبر 1988 و بازیگری آمریکایی است. استون تا دیروز برنده‌ی 3 جایزه‌ی انجمن بازیگران، یک بفتا و یک گولدن گلوب و نامزد دو جایزه‌ی اسکار بود و حالا یک جایزه‌ی اسکار هم به فهرست موفقیت‌هایش اضافه شده است. اما استون که در سال 2015 یکی از پر درآمدترین بازیگران دنیا شناخته شد، غالباً از سوی منتقدان به عنوان یکی از باا‌ستعدادترین بازیگران هم‌نسلش معرفی می‌شود.

فیلم‌نت نیوز؛‌اما استون بازیگری را در سال 2000 و زمانی که تنها 12 سال داشت با اقتباسی تئاتری از کتاب باد در درختان بید(The Wind in the Willows) شروع کرد. وقتی 15 سالش بود، برای پدر و مادرش کنفرانسی با پاور پوینت تهیه و ارائه کرد تا آن‌ها را قانع کند که اجازه دهند به لس آنجلس برود و بازیگری‌اش را ادامه دهد. بالاخره با مادرش به لس آنجلس آمد و اولین حضور تلویزیونی‌اش را با سریال در جست و جوی خانواده‌ی پارتریج جدید(In Search of the New Partridge Family) تجربه کرد. یک ریلیتی شو که تنها قسمت اولش ساخته شد و ادامه پیدا نکرد. بعد از بازی در چند نقش کوتاه تلویزیونی،‌ نام استون کم‌کم با بازی در فیلم سوپربد (Superbad) در سال 2007 سر زبان‌ها افتاد. او موفق شد به خاطر بازی در این فیلم جایزه‌ی ستارگان جوان هالیوود را از آن خود کند.
سیر موفقیت‌های این ستاره‌ی جوان با استعداد خیلی سریع ادامه پیدا کرد. او در سال 2010 و با فیلم کمدی نمره گرفتن راحت(Easy A) نامزد ستاره‌ی نوظهور بفتا شد و در گلدن گلوب هم نامزدی بهترین بازیگر زن کمدی یا موزیکال را به دست آورد.

در سال بعد هم در فیلم عشق دیوانه‌‌وار احمقانه(Crazy, Stupid, Love) در کنار رایان گاسلینگ و استیو کارل ظاهر شد که به موفقیت تجاری بزرگی رسید. او در همان سال در فیلم خدمتکاران(The Help) بازی کرد که از فیلم‌های مطرح 2011 به حساب می‌آمد و در چهار رشته نامزد اسکار بود.
در سال 2014 در فیلمی از وودی آلن با نام جادو در مهتاب(Magic in the Moonlight) ظاهر شد و همان سال در فیلم آلخاندرو گونزالس ایناریتو یعنی بردمن(Birdman) بازی کرد و اجرای درخشانش در نقش دختری که با ترک اعتیادش دست و پنجه نرم می‌کرد برای او نامزدی اسکار بهترین بازیگر مکمل زن را به ارمغان آورد.

اما سال 2016 را می‌توان موفق‌ترین سال برای اما استون دانست. او در فیلم لا لا لند ساخته‌ی دمین شزل برای بار سوم مقابل رایان گاسلینگ قرار گرفت و برای بازی در این فیلم صاحب جایزه‌های بهترین بازیگر زن اصلی بخش کمدی یا موزیکال در گلدن گلوب، بهترین بازیگر زن اصلی در بفتا و بهترین بازیگر زن انجمن بازیگران شد و مطابق اکثر پیش‌بینی‌ها بالاخره جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول را از هشتاد‌و نهمین دوره‌ی اسکار به نام خود کرد. جایزه‌ای که طبق سنت سینمای هالیوود، زمینه‌ی پیشنهادهای بهتر و رسیدن به موفقیت‌های بیشتر را برای اما استون 28 ساله فراهم می‌کند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *