فیلمنامه‌نویس اسکاری به دنیای ابرقهرمانان می‌آید

مذاکره‌ی آرن سورکین با دی‌سی و مارول

مذاکره‌ی آرن سورکین با دی‌سی و مارول
آرن سورکین که به خاطر دیالوگ‌های پینگ پونگی و پرشتاب و شخصیت‌پردازی‌های با جزئیات در فیلمنامه‌هایش شناخته می‌شود و تا کنون به خاطر «شبکه‌ی اجتماعی» (The Social Network) برنده‌ی اسکار هم شده قرار است یک فیلمنامه‌ی ابرقهرمانی بنویسد.

فیلم‌نت نیوز؛ آرن سورکین از معدود فیلمنامه‌نویسان دنیاست که همه او را به اسم می‌شناسد. او فیلمنامه‌ی فیلم‌های مطرح و موفقی مثل استیو جابز(Steve Jobs) و چند مرد خوب(A Few Good Men) را نوشته است و امسال اولین تجربه‌ی کارگردانی‌اش را هم با فیلم بازی مالی(Molly’s Game) از سر گذراند. حالا اما او خبر داده که قرار است مذاکراتی با دی‌سی و مارول داشته باشد تا اگر همه‌ی شرایط با یکی از آن‌ها مساعد پیش رفت،‌ سورکین نوشتن فیلمنامه(یا فیلمنامه‌ها)‌ی ابرقهرمانی را هم به کارنامه‌اش اضافه کند. او به تازگی گفته است: «من در آینده جلساتی با دی‌سی و مارول خواهم داشت. باید بروم و به مؤدبانه‌ترین شیوه‌ای که می‌توانم به آن‌ها بگویم که تا به حال در عمرم یک کامیک بوک هم نخوانده‌ام. نه که دوست نداشته باشم،‌ فقط تا به حال موقعیت خواندنشان برایم پیش نیامده است. برای همین امیدوارم در کتابخانه‌هایشان کامیکی پیدا کنم که از شخصیتش خوشم بیاید و بخوانم و بعداً بخواهم تمام کامیک‌هایی که از آن شخصیت چاپ شده بخوانم.»

 پس باید در آینده منتظر دیالوگ‌های چالشی و جذاب بین کاراکتر‌های کامیک بوکی داشته باشیم. در دنیای مارول، شاید بهترین گزینه برای سورکین شخصیت تونی استارک (آیرن من) باشد. یک مرد نابغه‌ی پولدار که خیلی اهل مسئولیت‌پذیری نیست و علاقه‌ی خاصی هم به سخنرانی دارد. اما تونی استارک و قهرمانان مارول بدون سورکین هم اوضاع خوبی را سپری می‌کنند و فیلم‌هایشان موفقیت‌های زیادی تا الان کسب کرده است. قهرمانان دی‌سی اما از سوی دیگر تا به حال آنچنان خوش‌اقبال نبوده‌اند. بتمن علیه سوپرمن(Batman v Superman) و جوخه‌ی انتحاری(Suicide Squad) هردو فیلم‌هایی بودند که ضعف شدید در پرداخت قصه و شخصیت‌هایش خیلی‌ها را ناامید کرده بود. برای همین حضور فیلمنامه‌نویسی به قدرت و ابهت سورکین می‌‌تواند کمک زیادی به وضعیت فعلی‌شان بکند.

باید منتظر ماند و دید که نتیجه‌ی مذاکرات او با دی‌سی و مارول به چه نتیجه‌ای خواهد انجامید، و اینکه آیا سورکین که امسال بالاخره اولین فیلمش را در مقام کارگردان ساخته است، کارگردانی فیلمنامه‌ی ابرقهرمانی‌اش را هم برعهده خواهد گرفت یا نه.

منبع: slashfilm

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *