رقابت برای پخش «جیمز باند»

«مامور۰۰۷ » به کدام استدیو می‌رود؟

«مامور۰۰۷ » به کدام استدیو می‌رود؟
بعد از اتمام قرارداد توزیع و تکثیر «جیمزباند» با کمپانی سونی، رقابت بر سر در اختیار گرفتن حق تکثیر این فیلم پرفروش در بین پنج کمپانی هالیوودی بالا گرفته است.

فیلم‌نت نیوز؛ مجموعه فیلم های جیمزباند که با عنوان مامور 007 شناخته می شوند توسط دو کمپانی ای او ان (EON) و ام جی ام (MGM) ساخته می‌شود. اما این دو کمپانی، یک استودیو برای ساخت فیلم را در اختیار دارند و برای توزیع و پخش آن به یک شریک تجاری نیاز دارند.
کمپانس سونی پیکچرز (Sony Pictures) از سال 2006 تا 2015 مسئولیت پخش فیلم های جیمزباند را به عهده داشت. اما با پایان سال 2015 این قرارداد به پایان رسید و پنج شرکت معتبر سینمایی در رقابت برای در اختیار گرفتن حق توزیع تکثیر نسخه ی جدید این فیلم فیلم پر مخاطب هستند.
پنج کمپانی سونی (Sony)، وارنر برادر (Warner Bro.)، یونیورسال پیکچر (Universal Picture)، قرن بیستم فاکس (20 Century Fox) و آناپورا (Annapurana) در حال حاضر مشغول مشاجره و رای‌زنی بر سر همکاری با سازندگان جیمزباند هستند. کمپانی پاراموند به این دلیل که به تازگی با کمپانی دیزنی قرار داد همکاری بسته است، نمی تواند در این رقابت شرکت کند.
ام جی ام (MGM) یک شرکت سهامی خاص است و سهام داران ترجیح می‌دهند این موضوع را باز نگه دارند و آن را به عنوان مزایده یا عرضه‌ی عمومی در نظرگرفته‌اند.
علاوه بر بحث قرار داد پخش، کمپانی سازنده در حال بررسی گزینه‌ها برای پیدا کردن بازیگر جدید است که نقش مامور 007 را با همان مهارت هنرپیشه‌های پیشین بازی کند. با این وجود تصمیم بر این است که دانیل کریگ یک بار دیگر در این نقش جلوی دوربین برود.
به عقیده ی کمپانی ام جی ام، سود حاصل از فروش فیلم بیشتر از هر قراردادی خواهد بود. به این دلیل که فیلم جیمزباند در هر صورت فروش خوبی در دنیا خواهد داشت. این قرار داد از معدود نمونه‌هایی است که به اسم یک فیلم می‌توان آن را به رسمیت شناخت، این همان دلیلی است که ساخت این مجموعه فیلم در طول 50 سال متوقف نشده است.

سری فیلم‌های جیمزباند، مجوعه‌ای از فیلم‌هایی است که براساس شخصیت داستانی خیالی به نام جیمز باند، مأمور سازمان ام‌ای۶ خلق شده است. نسخه‌های اولیه بر اساس داستان‌های کوتاه بود و بعدها دارای خط داستانی مستقل شد. سری فیلم‌های جیمزباند به عنوان یکی از طولانی‌ترین سری فیلم‌هایی است که در حال تولید است. شروع ساخت این سری فیلم‌ها از سال ۱۹۶۲ آغاز شده و تا ۲۰۱۵ ادامه داشته است.
اولین بار بری نیلسن بازیگر توانای آمریکایی به عنوان مامور 007 جلوی دوربین رفت.

منبع: collider

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *