شش نکته درباره‌ی‌ تازه‌ترین فیلم مارتین اسکورسیزی

«سکوت»، پاسخ به یک عطش چند ساله

«سکوت»، پاسخ به یک عطش چند ساله
فیلم تازه‌ی «مارتین اسکورسیزی» اقتباسی است از رمانی که سال 1966 نوشته‌ شده و او مدت‌ها در آرزوی ساخت آن بوده است. گفته‌ مي‌شود «سكوت» يكي از بهترين فيلم‌هاي اسكورسيزي خواهد بود.

فیلم‌نت نیوز؛ مارتین اسکورسیزی به‌تازگی در گفت‌وگویی که با مجله‌ی «تایمز» داشته حرف‌هایی درباره‌ی فیلم جدیدش مطرح کرده که نکات جدیدی را درباره‌ی این اثر سه ساعت و خرده‌ای افشا می‌کند. مرور این نکته‌ها می‌تواند کنجکاوی‌ها برای تماشای این فیلم را کمتر کند. البته برای جواب گرفتن همه‌ی سوال‌هایمان درباره‌ی این فیلم بحث‌برانگیز باید تا زمان اکران آن در ماه دسامبر صبر کنیم.

  1. اسکورسیزی نزدیک به سی سال در پی ساخت این فیلم بوده است

بعد از اینکه اسکورسیزی کتاب «سکوت» نوشته‌ی شوساکو اندو را در سال 1989 خواند، بلافاصله حق ساخت آن را خرید و به همه‌ی کسانی که می‌شناخت گفت که چقدر دلش می‌خواهد این فیلم را بسازد. او حتی در زمان ساخت فیلم‌هایی مثل «هوانورد»، «جزیره‌ی شاتر» و «هوگو» هم از فکر ساخت این فیلم بیرون نیامده است. تا اینکه در سال 2014 و بعد از ساخت «گرگ وال‌استریت» تصمیمش را گرفته و اعلام کرده که تا زمانی که «سکوت» را نساخته، سراغ هیچ پروژه‌ی دیگری نمی‌رود.

  1. بازیگران اصلی فیلم حاضر شدند با دستمزدی کمتر از حد معمول بازی کنند

«اسکورسیزی» تا حدی مشتاق ساخت این فیلم بود که حتی از دستمزد خودش صرف‌نظر کرد. بازیگران اصلی فیلم یعنی «لیام نیسون»، «اندرو  گارفیلد» و «آدام درایور» هم با دستمزدی کمتر ازآنچه همیشه دریافت می‌کنند حاضر به همکاری در این پروژه شدند.

  1. فیلم تولید به‌شدت سخت و طاقت‌فرسایی داشته است

این فیلم 47 میلیون دلاری طی هشت ماه در تایوان فیلم‌برداری شده و تعداد عواملش به 750 نفر رسیده است. ایروین وینکلر، تهیه‌کننده‌ی فیلم‌هایی چون «گاو خشمگین» و «رفقای خوب» با ده‌ها مسئله‌ی حقوقی مختلف دست‌وپنجه نرم می‌کرده تا مانعی سر راه فیلم قرار نگیرد.

  1. «آدام درایور» برای نقشش بیش از 20 کیلو وزن کم کرده است

آدام درایور در یک بازه‌ی چهار ماه و نیمه و با کمک یک متخصص تغذیه، حدود 20 کیلو لاغر کرد. او می‌گوید: «همه‌چیز در این فیلم درباره‌ی کنترل است. و به‌عنوان یک بازیگر آدم دلش می‌خواهد روی خودش کنترل داشته باشد. زجر و عذاب هم جزو این کار است. این عذاب کمک می‌کند تا اطلاعاتی را که برای ایفای نقش نیاز دارید به دست آورید».

     5. «اندرو گارفیلد» مطالعات زیادی در حوزه‌ی مسائل مذهبی انجام داده است

گارفیلد حدود یک سال درزمینه­ی اعتقادات یسوعیان تحقیق کرده و حتی یک هفته روزه‌ی سکوت گرفته است. او به‌قدری پیش رفته که دیالوگ‌هایی را که فکر می‌کرده برای یک یسوعی مناسب نیست تغییر می‌داده است.

  1. احتمالاً «پاپ» زودتر از اکران رسمی این فیلم را خواهد دید

«سکوت» این ماه برای 400 کشیش یسوعی در رم و نیز برای عشق فیلم‌های واتیکان نمایش داده خواهد شد. و بعید نیست که پاپ فرانسیس، که خودش هم یسوعی است، در مراسم تماشای فیلم حضور پیدا کند.

منبع: indiewire

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *