صدرنشینی فیلم دمین شزل با ۵ جایزه

«لالا لند» جوایز بفتا را هم درو کرد

«لالا لند» جوایز بفتا را هم درو کرد
شب گذشته برگزیدگان بفتا معرفی شدند و در پی آن «لالا‌لند»(La La Land) توانست بیشترین تعداد جوایز را از آن خود کند و به این ترتیب آخرین رویداد مهم سینمایی قبل از اسکار را هم با موفقیت پشت سر بگذارد.

فیلمنت نیوز: لالا لند، فیلم موزیکال دمین شزل که امسال با کسب جوایز متعدد به موفق‌ترین فیلم سال تبدیل شده است، شب گذشته با کسب ۵ جایزه شامل بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر زن اصلی (اما استون)، بهترین موسیقی متن و بهترین فیلمبرداری فاتح اصلی ۷۰ امین دوره‌ی جوایز بفتا شد. جوردن هورویتز، از تهیه کنندگان لالالند در هنگام دریافت جایزه‌ی بهترین فیلم گفت: «به نظرم فیلم‌ها، وقتی در بهترین شکلشان ساخته می‌شوند، به ما یادآوری می‌کنند که در دنیا چیزهایی که ما را به هم پیوند می‌دهند بسیار بیشتر از عوامل تفرقه برانگیز هستند.» اما استون هم بازی در این فیلم را یکی از عظیم‌ترین تجربه‌های کاری‌اش دانست و از مسئولین بفتا تشکر کرد که «اسباب گردهمایی سینماگران ملیت‌های مختلف را فراهم می‌کند تا موهبت خلاقیت را گرامی بدارند و نشان دهند که چگونه این موهبت می‌تواند از مرزها عبور کند تا مردم اندکی کمتر احساس تنهایی کنند». جاستین هورویتز، آهنگساز لالا لند اولین جایزه‌ از ۵ جایزه‌ی این فیلم را برای بهترین موسیقی متن دریافت کرد. فیلمبردار این فیلم، لاینس سندگرن هم جایزه‌ی بهترین فیلمبرداری را  از آن خود کرد. در بخش  بازیگران، کیسی افلک موفق شد به خاطر بازی در فیلم منچستر کنار دریا (Manchester By the Sea) جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد اصلی را به دست بیاورد. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی کنت لونرگان همچنین جایزه‌ی بهترین فیلمنامه‌ی غیراقتباسی را برای کنت لونرگان به ارمغان آورد. در بخش بهترین بازیگر مکمل مرد اما یک غافلگیری رخ داد و دو پتل توانست رقیبان سرسختی چون ماهرشالا علی (مهتاب) را کنار بزند و این جایزه را برای بازی در فیلم شیر(Lion ) به دست آورد. این فیلم موفق به کسب جایزه‌ی بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی هم شد. بهترین بازیگر زن مکمل اما به وایولا دیویس برای فیلم حصارها (Fences) ی دنزل واشنگتن رسید که قابل پیشبینی هم بود.  فیلم رسیدن(Arrival) و ستیغ اره­ای(Hacksaw Ridge) هم به ترتیب جایزه‌ی بهترین صداگذاری و بهترین تدوین را به دست آوردند. کتاب جنگل (The Jungle Book) نیز جایزه‌ی بهترین جلوه‌های ویژه را از آن خود کرد.

جایزه‌ی بهترین فیلم انگلیسی سال نیز به کن لوچ به خاطر ساخت فیلم اینجانب دنیل بلیک(I, Daniel Blake) اهدا شد‌. بهترین فیلم اول بریتانیایی سال هم به بابک انوری به خاطر فیلم زیر سایه(Under the Shadow) رسید.

در نهایت هم مل بروکس برای گرفتن جایزه‌ی یک عمر فعالیت هنری روی سن آمد و بعد از اجرای چند شوخی کلامی، از اعضای بفتا به خاطر انتخابش تشکر کرد.

منبع: variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *