فدراسیون منتقدان فیلم کن فیلم برتر خود را معرفی کرد

«120 نبض بر دقیقه» برنده‌ی جایزه‌ی فیپرشی

«120 نبض بر دقیقه» برنده‌ی جایزه‌ی فیپرشی
یک روز مانده به اختتامیه‌ی هفتادمین جشنواره‌ی کن و مراسمی که در آن پدرو آلمادوار برنده‌ی نخل طلای کن را اعلام کند، فدراسیون منتقدان فیلم کن این جشنواه برگزیدگان خود را اعلام کردند.

فیلم‌نت نیوز، طبق رسم هر ساله‌ی جشنواره‌ی کن در هفتادمین دوره‌‌ی این رویداد بین‌المللی یک روز مانده به اختتامیه و اعلام  برنده‌ی نخل طلای کن، سایر بخش‌های جشنواره برندگان خود را اعلام می‌کنند. از جمله‌ی این جوایز که با پایان روز نهم اعلام شد جایزه‌ی هیات داوران بخش فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم (فیپرشی) بود که جایزه اصلی خود را به فیلم 120 نبض بر دقیقه (120 Beats Per Minute) به کارگردانی روبن کامپیلو اهدا کرد.  این درام 135 دقیقه‌ای که در بخش رسمی جشنواره فیلم کن روی پرده رفته، روایتگر فعالیت‌های  مستندی است که در دهه 1980 برای حمایت از بیماران مبتلا به ایدز در پاریس صورت گرفت.

دو فیلم نزدیکی (closeness) ساخته کانته‌میر بالاگوف و کارخانه هیچ (A Fabrica de Nada) به کارگردانی پدرو پینو هم مورد تقدیر این هیات قرار گرفت.

فیلم نزدیکی که در بخش نوعی نگاه  هفتادمین جشنواره کن اکران شد،  روایتگر ماجرای یک خانواده یهودی در روسیه اواخر دهه 1990 است که به دنبال حادثه آدم‌ربایی از هم می‌پاشد. همچنین، جایزه بهترین فیلم اول یا دوم در بخش جنبی «دو هفته کارگردانان» به فیلم کارخانه هیچ ساخته پدرو پینو اهدا شد. این درام‌کمدی موزیکال داستان گروهی از کارگران است که دست به اشغال کارخانه‌ای که در آن مشغول کار هستند می‌زنند اما هیچ‌چیز طبق نقشه پیش نمی‌رود.

آلیسا سایمن (امریکا) رییس هیات داوران جایزه‌ی فیپرشی است که همراه با توماس ادیان و باربارا لوری (فرانسه)، رودریگو فونسکا (برزیل) ویدیاشانکار جویس (هند)، پی‌یر پاگیو (کانادا)، ایوا پیدرو (اسپانیا)، سیلوانا سیلوستری (ایتالیا) و مد استاینچار (نروژ) آثار این بخش را داوری کردند.

منبع: Variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *