قدرت‌نمایی نتفلیکس و دهن کجی به جشنواره کن

فیلم ناتمام اورسن ولز سرانجام بر پرده سینماها خواهد آمد

فیلم ناتمام اورسن ولز سرانجام بر پرده سینماها خواهد آمد
فیلم سینمایی «آن سوی باد» ساخته ناتمام اورسن ولز با پیروزی نتفلیکس در جدالی که بین این شرکت و جشنواره فیلم کن از سال قبل شروع شده بود، سرانجام روی پرده سینماها می‌آید.

به گزارش فیلم نت نیوز، امروز در پاریس اعلام شد که با وجود درگیری‌های جشنواره کن با شرکت نتفلیکس، فیلم ناتمام اورسن ولز (آن سوی باد) سرانجام بر پرده سینماها خواهد آمد.

جشنواره فیلم کن بسیار تلاش کرده بود این فیلم را در جشنواره امسالش به نمایش درآورد، اما شرط آن با کمپانی تهیه‌کننده (نتفلیکس) این بود که حتما باید بعدا فیلم در سالن‌های سینما نمایش داده شود، اما نتفلیکس زیر بار قانون جشنواره کن نرفت و فیلم هم در این رویداد نمایش داده نشد.

جدال بین نتفلیکس و کن از سال قبل شروع شده بود و با بر پرده آمدن «آن سوی باد» درواقع نتفلکس به جشنواره کن دهن کجی کرده و به نوعی می‌گوید، ما هر کاری بخواهیم می‌کنیم و شما چیزی را به ما تحمیل کنید.

یکی از شرط‌های جشنواره کن برای نمایش فیلم‌ها اکران شدن آن‌ها در سینماهاست در حالی که نتفلیکس بیشتر در فضای مجازی کار می‌کند و البته چنانچه صلاح بداند فیلم‌هایش را در سینماها هم نمایش می‌دهد.

برای تکمیل فیلم ولز، نتفلیکس میلیون‌ها دلار هزینه کرده و مدت‌هاست شیفتگان سینما و دوستداران ولز منتظر دیدن این فیلم ناتمام بوده‌اند.

مواد و مصالح این فیلم ناتمام ولز پنج سال پیش به طور معجزه‌آسایی پیدا شد و نتفلیکس آن را تکمیل و مرمت کرد تا کپی با کیفیتی از آن آماده نمایش شود.

«آن سوی باد» به احتمال زیاد تا پیش از پایان امسال به نمایش عمومی درخواهد آمد.

عکس، ولز را در کنار پیتر باگدانوویچ و جان هیوستن نشان می‌دهد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *