نویسنده‌ی اقتباس سینمایی «سرزمین‌های ناشناخته» از فیلمنامه‌اش می‌گوید

منتظر سکانس‌های اکشن منحصر به فرد باشید

منتظر سکانس‌های اکشن منحصر به فرد باشید
«سرزمین‌های ناشناخته»(Uncharted) نام مجموعه بازی‌های ویدئویی پرطرفرداری است که از مدتی قبل بحث ساخت اقتباسی سینمایی از آن مطرح شده بود. حالا فیلمنامه‌نویس این اقتباس جزئیات تازه‌ای را در اختیار دوستداران این بازی می‌گذارد.

فیلم‌نت نیوز: جو کارناهان کارگردانی است که به خاطر ساخت بسط (Stretch) استودیو یونیورسال همکاری‌اش را با او قطع کرد. اما حالا به جایی رسیده است که پشت سر هم فیلم‌های مختلفی به او پیشنهاد می‌شود. او هم قرار است ساخت فیلم نیروی اکس (X-Force) کمپانی فاکس را برعهده بگیرد، و هم در حال حاضر مشغول ساخت قسمت سوم پسران بد یعنی پسران بد تا ابد است. علاوه بر همه‌ی این‌ها، کارناهان فیلمنامه‌ی اقتباس سینمایی از مجموعه بازی سرزمین‌های ناشناخته­ را هم در دستور کارش دارد که در حال حاضر در مرحله‌ی پیش تولید است و هنوز حتی بازیگری هم برایش انتخاب نشده است. کارناهان طی گفت‌و‌گویی درباره‌ی فیلمنامه‌ای که در حال نگارشش است گفت: «فکر کنم چهارتا از بزرگترین و دیوانه‌وار‌ترین سکانس‌های اکشنی که تا به حال در عمرم نوشته‌ام را در این فیلمنامه آورده‌ام. بازی‌های سرزمین‌های ناشناخته را به عنوان الگو استفاده کردم، ولی هیچ چیزی را عیناً از بازی‌ها وارد نکردم. چون صحنه‌هایی که در بازی می‌بینید خودشان به اندازه‌ی کافی خوب هستند و به زیبایی تمام ساخته شده‌اند. پس فایده‌ای ندارد ما بیایم عین همان‌ها را تبدیل به فیلم کنیم. باید چیزهای جدیدی نوشت. پس من هم همین کار را کردم. چالش خیلی سختی بود ولی خیلی کیف داد.»

سرزمین‌های ناشناخته از معروفترین بازی‌های شرکت Naughty Dog است که تا کنون 4 قسمت از آن منتشر شده است و داستان نیتن دریک، یک جوینده‌ی گنج است که هر بار برای پیدا کردن گنجینه‌های گم شده و قدیمی با اتفاق‌های خطرناک و عجیب و غریبی دست و پنجه نرم می‌کند. سه قسمت اول این بازی یعنی اقبال دریک(Drake’s Fortune)، در میان دزدان(Among Thieves) و فریب دریک(Drake’s Deception) روی کنسول‌های پلی استیشن 3 و آخرین قسمت آن یعنی عاقبت یک دزد(A Thief’s End) روی پلی استیشن 4 عرضه شد که از حیث گرافیکی و واقع‌نمایی بصری انقلابی در صنعت بازی‌سازی ایجاد کرد.

منبع: cinemablend

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *