با اقتباس از رمان نویسنده‌‌ای آمریکایی

بری جنکینز کارگردان «مهتاب» فیلم جدیدش را می‌سازد

بری جنکینز کارگردان «مهتاب» فیلم جدیدش را می‌سازد
سومین فیلم کارگردان برنده‌ی اسکار سال ۲۰۱۷ به زودی جلوی دوربین می‌رود.

فیلم‌نت نیوز، بری جنکینز کارگردان فیلم مهتاب که فیلمش برنده‌ی اسکار بهترین فیلم ۲۰۱۷ شد قصد دارد فیلم‌ بعدی‌اش را با اقتباس از یک رمان بسازد. جنکینز فیلم قبلی‌اش «مهتاب» را هم بر اساس رمان «پسرهای سیاه زیر نور مهتاب آبی به نظر می‌رسند» ساخته بود.

جنکینز فیلم جدیدش را با اقتباس از رمان جیمز بلادوین به نام «اگر خیابان بیل می‌توانست صحبت کند» کارگردانی خواهد کرد. رمان داستان زندگی عاشقانه‌ی تیش و فانی است. فانی در زندان است و تیش در حالی که اولین فرزندشان را باردار است تلاش می‌کند تا قبل از به دنیا آمدن بچه‌شان بی‌گناهی فانی را ثابت کند.

پیش‌بینی می‌شود ساخت این فیلم از اکتبر آغاز شود. جنکینز که سال‌ها قصد داشته است این فیلم را بسازد، کار نگارش آن را در سال ۲۰۱۳ و زمانی که «مهتاب» را می‌نوشت، شروع کرده است.

گلوریا کارفا اسمارت خواهر بلادوین، درباره‌ی جنکینز می‌گوید: «خوشحالیم که برای این اقتباس به جنکینز اعتماد کردیم. او بسیار باهوش و خوش ذوق است. کسی که فیلمش دارویی برای افسردگی به شدت ما را تحت تاثیر قرار داد و ما را متقاعد کرد که با او کار کنیم.»

بری جنکینز درباره‌ی نویسنده‌ی کتاب «اگر خیابان بیل می‌توانست صحبت کند» می‌گوید: «جیمز بلادوین فرزند زمانه‌ی خویش است. تلنگر او به وجدان عمومی آمریکا هنوز هم در این دوران جواب می‌دهد. بازنمایی قدرت عشق میان تیش و فانی روی پرده‌ی سینما از منظر بلادوین رویایی است که همیشه گرامی می‌داشتم و خوشحالم که سرانجام این رویا به حقیقت پیوست.»

فیلم مهتاب دومین ساخته‌ی بری جنکینز در سال ۲۰۱۶ ساخته شد و توانست در هشت رشته نامزد جایزه‌ی اسکار شود و  در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، اسکار را از آن خود کند.

منبع : Variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *