«کارگردان دیوانه» مسافر چین شد

امیر کوستوریتسا سراغ داستایوفسکی می‌رود

امیر کوستوریتسا سراغ داستایوفسکی می‌رود
امیر کوستوریتسا تصمیم دارد در آخرین فیلمش داستانی متفاوت روایت کند. کارگردان برنده‌ی دو نخل طلای کن در این فیلم اخلاقیات را به چالش می‌کشد.

امیر کوستوریتسا برنده دو نخل طلای جشنواره کن تصمیم دارد رمانی از داستایوسکی را در قالب فیلم بلند بسازد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، این کارگردان صرب در مصاحبه‌ای که با نشریه‌ی «گازتا» داشت اعلام کرد که برای ساخت آخرین فیلم بلند خود با کمپانی Dirty Monkey Films Group قرارداد امضا کرده است.

کوستوریتسا در حال حاضر مشغول نوشت فیلم‌نامه‌اش با اقتباس از یکی از داستان‌های نویسنده‌ی شهیر قرن نوزده روسیه است. کارگردان زیرزمین (Underground) در این فیلم به دوراهی‌های اخلاقی می‌پردازد و فیلم حال و هوایی متفاوت از دنیای مختص خودش خواهد داشت.

کوستوریتسا در ادامه توضیحاتش اضافه کرده است: «ایده این کار به نمایش گذاشتن جنبه‌های اصلی آثار داستایوسکی است که از منظر جامعه چین روایت می‌شود و در نتیجه، اندیشه‌های نویسنده کلاسیک روس را به واقعیت معاصر نزدیک‌تر می‌کند.

نام این فیلم هنوز قطعی نشده اما داستان آن در جامعه حال حاضر چین اتفاق می‌افتد. فیلم روایت زنی است که برای درمان مشکل بینایی به پول زیادی نیاز دارد و تامین هزینه‌ی سفر و درمان دغدغه‌ی ذهنی اوست.

این کارگردان که به او لقب «کارگردان دیوانه» داده‌اند دو بار در سال‌های 1995 و 2004 برای فیلم‌های زیرزمین و زندگی یک معجزه است (Life Is A Miracle) موفق به دریافت نخل طلای بهترین فیلم شود.

 

منبع: Hollywoodreporter

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *