دنیای واچوفسکی‌ها گسترده‌تر می‌شود

فیلم‌ جدید «ماتریکس» بازسازی نخواهد بود

فیلم‌ جدید «ماتریکس» بازسازی نخواهد بود
چند روز پیش بود که خبر ساخته شدن بازسازی مجموعه فیلم «ماتریکس» در رسانه‌ها منتشر شد و کنجکاوی و تعجب خیلی‌ها را برانگیخت. حالا زک پن،‌ فیلمنامه‌نویس این نسخه‌ی جدید در توییترش اعلام کرده است که قرار نیست «ماتریکس» را بازسازی کنند و باید منتظر داستان‌های جدیدی در آن دنیا باشیم.

فیلم‌نت نیوز، به تازگی شنیده بودیم که کمپانی وارنر قصد دارد مجوعه فیلم ماتریکس را که اولین بار از سال 1999 به سینماها آمد بازسازی کند و حتی پروژه در مراحل اولیه تولید است و مایکل بی جوردن هم به عنوان گزینه‌ی احتمالی برای نقش اصلی انتخاب شده است. اما با این حال وارنر هیچوقت تأیید نکرد که قرار است حتماً یک بازسازی را جلو ببرند، و شایعه‌هایی هم مبنی بر ساخت یک مجموعه فیلم فرعی به سبک و سیاق روگ وان(Rogue One) هم مطرح بود، مجموعه فیلمی که اگر ساخته شود این بار شخصیت مورفیوس و جوانی‌هایش در محوریت ماجرا قرار می‌گیرد.

اما حالا زک پن، که گفته شده بود خلاصه‌ای از فیلمنامه‌ی این نسخه‌ی جدید را نوشته است،‌ در صفحه‌ی توییتر خود احتمال بازسازی «ماتریکس» را رد کرد و نوشت: «فعلاً فقط می‌توانم بگویم هیچکس نمی‌تواند و نباید ماتریکس را بازسازی کند. کسانی که با انیماتریکس و کامیک‌های این مجموعه آشنا هستند حرفم را درک می‌کنند.»

پن فیلمنامه نویسی است که تجربه‌ی کار روی مجموعه فیلم‌های این چنینی را داشته است. او پیش از این نگارش فیلمنامه‌های اکس من: آخرین مقاومت(X-Men: The Last Stand) و هالک شگفت‌انگیز(The Incredible Hulk) را داشته است و همچنین نسخه‌ی اولیه‌ی انتقام‌جویان(The Avengers) را هم به نگارش در آورده است. اما حالا به نظر می‌رسد او آشکار کرده است که نسخه‌ی جدید ماتریکس که وارنر برنامه‌ی ساختش را دارد قرار است به جای اینکه بازسازی نسخه‌ی سال 1999 باشد، داستان‌های جدیدی را روایت کند و  دنیای ماتریکس را گسترش بدهد.

حالا انتخاب مایکل بی جوردن برای بازیگر نقش اصلی منطقی‌تر به نظر می‌رسد و می‌توان انتظار داشت که او نقش جوانی‌های مورفیوس را در این فیلم جدید بازی کند.

منبع: thewrap

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *