میراث فیلمساز شهیر ژاپنی سر از چین در آورد

چین فیلمنامه‌ای از آکیرا کوروسوا را می‌سازد

چین فیلمنامه‌ای از آکیرا کوروسوا را می‌سازد
دو استودیوی فیلمسازی چینی قصد دارند فیلمی براساس فیلمنامه‌ی «ماسک مرگ سرخ»( The Mask of the Black Death) نوشته‌ی آکیرا کوروساوا بسازند.

فیلم‌نت نیوز:  فیلمنامه‌ی ماسک مرگ سرخ که کوروساوا هیچوقت فرصت ساختش را پیدا نکرد سرانجام قرار است رنگ پرده را به خود ببیند. استودیوهای چینی Huayi Brothersو  CKF Pictures (سازنده‌ی تیغ اژدها) قصد دارند فیلمی براساس این فیلمنامه‌ی کارگردان فقید ژاپنی تهیه کنند. این دو استودیو خبر ساخت ماسک مرگ سرخ را طی کنفرانسی خبری اعلام کردند.

چن کو فو، کارگردان و تهیه کننده و نیز مؤسس CKF Pictures، درباره‌ی این فیلم گفت: « ماسک مرگ سرخ یکی از فیلمنامه‌های کوروساواست که هیچوقت ساخته نشد. برای همین ما پیش خودمان فکر کردیم که «چرا ما این فیلم را برای او نسازیم؟»»

آکیرا کوروساوا این  فیلمنامه را براساس داستان کوتاهی از ادگار آلن پو با نام بالماسکه مرگ سرخ (The Masque of the Red Death) نوشته بود. او بلافاصله بعد از ساخت فیلم درسو اوزالا (Dersu Uzala) در سال 1975 شروع به نوشتن این فیلمنامه کرد. در ابتدا قصد داشت آن را در سال 1998 بسازد که با سکته‌ی قلبی‌اش مواجه شد و ساختش عقب افتاد. تا اینکه نهایتاً در همان سال در سن 88 سالگی درگذشت و این پروژه تا به امروز بلاتکلیف ماند.

گفته می‌شود داستان ماسک مرگ سرخ هم مثل آخرین فیلم کوروسوا درسو اوزالا در روسیه می‌گذرد. به این ترتیب که در اوایل قرن بیستم، در حالی که شیوع یک بیماری مرگبار حیات نسل بشر را به خطر انداخته، شاهزاده‌ی روسیه در قصرش پنهان شده است و اهمیتی به درد و رنج مردمش نمی‌دهد.

پیشبینی می‌شود ماسک مرگ سرخ در سال 2020 به پرده‌ی سینماها بیاید.

آکیروا کوروساوا یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین کارگردانان تاریخ سینماست که در طول فعالیت حرفه‌ای‌اش بیش از 30 فیلم ساخت و در فیلمنامه‌ی بیش از 70 فیلم را به نگارش درآورد.

منبع: indiewire

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *