نظر ریدلی اسکات، کارگردان شناخته شده جهان در مورد فیلمسازی؛

فیلمسازی خیلی خیلی سخت است

فیلمسازی خیلی خیلی سخت است
کارگردان بزرگ و با سابقه ی جهان از سختی های عرصه ی فیلمسازی می گوید و البته هنوز به شدن علاقمند این حوزه است.

به گزارش فیلم نت نیوز، اگر شما هم دوربین بردارید و برای جمع و جور کردن بازیگران تلاش کنید و یا تصمیم بگیرید تا فیلنامه ای بنوسید، قطعا متوجه خواهید شد که فیلم ساختن، واقعا نه تنها کار آسانی نیست، بلکه مشکلات خاص و پیچیده ای دارد. فیلمسازی شامل قطعاتی است که پازل گونه باید در کنار هم چیده شوند.

ریدلی اسکات Ridley Scott کارگردان بزرگ سینمای جهان سختی های این کار را توضیح می دهد و از طرفی علت علاقه ی زیادش به صنعت فیلمسازی را هم بیان می کند.

ریدلی اسکات کارهای کلاسیک خوبی مثل Alien یا Blade Runner ساخته و از طرفی به تازگی فیلم مدرنی مثل The Martian هم در کارنامه ی کارگردانی او قرار گرفت و با این همه تجربه و سابقه، هنوز بر این باور است که فیلمسازی سخت است و البته دوست داشتنی.

اما او در مصاحبه با گاردین در مورد سختی فیلمسازی و علاقه اش اینطور می گوید :

فیلمسازی مثل عمل مغز می ماند. عمل مغزی که با کلی خونریزی همراه است. شما باید بازیگران را در کنار هم حفظ کنید، بودجه را به دقت و در محلهای مناسب خرج کنید و در آخر بعد از این همه سختی، نوبت به استرس فوش بلیطهای فیلم می رسد. پس شما در پروسه ی تولید یک فیلم با این همه چالش روبرو هستید، اما برای من تمام اینها لذت بخش است. توصیه ی من به همه علاقمندان این است که بدانند با کار سختی مواجه اند و اگر مرد روزهای سخت هستند به سراغ این کار بیایند…

این همه انرژی و علاقه از یک کارگردان 78 ساله، بسیار جذاب است. البته به باور برخی از منتقدین، شاید نتوان گفت که تولیدات آخری ریدلی اسکات جزو بهترین کارهای او نباشد، اما جای خوشحالی است که او همچنان جاه طلب است و هنوز حال و حوصله و انرژی برای فیلم ساختن را دارد و تلاش میکند که هر روز بهتر شود….

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *