رامی مالک فردی مرکوری هالیوود می‌شود

خواننده افسانه‌ای «کویین» به سینما می‌آید

خواننده افسانه‌ای «کویین» به سینما می‌آید
فردی مرکوری تا پایان سال 2018 با فیلم «حماسه کولی» به کارگردانی برایان سینگر به سینما خواهد آمد. رامی مالک، بازیگر آمریکایی - مصری هالیوود نقش خواننده افسانه‌ای راک گروه کویین را بازی کرده است.

به گزارش خبرنگار سینمای جهان فیلم‌نت نیوز، فیلم «حماسه کولی» (Bohemian Rhapsody) که به زندگی ستاره راک دنیا، فردی مرکوری (Freddie Mercury)، می‌پردازد، هم اکنون مراحل پس از تولید را پشت سر می‌گذارد و قرار است در 2 نوامبر 2018 (11 آبان) اکران عمومی خود را در سینماهای آمریکا آغاز کند.

برایان سینگر (Bryan Singer) کارگردان فیلم‌هایی مانند «مردان ایکس» (X-Men) و «مضنونین همیشگی» (The Usual Suspects) هدایت بازیگران این فیلم را بر عهده دارد. در فهرست عوامل سازنده فیلم، تیمی 44 نفره در بخش جلوه‌های ویژه به چشم می‌خورد که نشان از تلاش سازندگان برای بازسازی روزهای اوج این خواننده روی صحنه و کنسرت‌های پر طرفدار او دارد.

انتخاب بازیگر نقش فردی مرکوری در فیلم «حماسه کولی» یا «راپسودی بوهمی» با حرف و حدیث‌ها و گمانه زنی‌های زیادی از طرف طرفداران این خواننده پرآوازه همراه بود و در آخر رامی مالک (Rami Malek) بازیگر مصری-آمریکایی برای ایفای نقش خواننده افسانه‌ای گروه کویین انتخاب شد. مالک 37 ساله در کارنامه بازیگری خود جایزه یا دستاورد چشمگیری ندارد و بیشتر او را با بازی در سریال «آقای ربات» (Mr. Robot) به یاد می‌آوریم اما شاید شباهت ظاهری به مرکوری و البته استعداد بازیگری او دلیل انتخابش برای این نقش چالش برانگیز باشد، نقشی که نه فقط مخاطبان سینما، بلکه طرفداران راک هم در انتظار دیدنش لحظه‌شماری می‌کنند.  بن هاردی (Ben Hardy)، جو مازلو (Joseph Mazzello) و گوییلیم لی (Gwilym Lee) دیگر بازیگران این فیلم، نقش اعضای گروه کویین را ایفا خواهند کرد.

برایان سینگر در کنار رابرت دنیرو (Robert De Niro) و گروه راک «کویین» تهیه‌کننده‌گی این فیلم را برعهده دارند. سینگر این فیلم را در انگلیس فیلم‌برداری کرد و برای مراحل تکمیلی آن به آمریکا بازگشت.

«حماسه کولی» در واقع نام یکی از تک آهنگ‌های این گروه است که فردی مرکوری در سال ۱۹۷۵ آن را نوشت و ساخت. مرکوری متولد زنگبار بود و در بمبئی به تحصیل موسیقی پرداخت و همانجا نام خود را از فرخ به فردی تغییر داد. صدای رسا و استعداد مثال‌زدنی او در نواختن ساز و حتی موسیقی که در لحظه می‌شنید باعث پیشرفتش شد. مدت کوتاهی در سن 24 سالگی کنار راجرواتر درامز نواخت و پس از آن تصمیم گرفت گروه مستقل خود «کویین» را راه‌اندازی کند. مرکوری در نوامبر 1991 در سن 45 سالگی بعد پنج سال تحمل بیماری ایدز در لندن درگذشت.

آیا فردی مرکوری ایرانی بود؟

این سوالی است که در ذهن همه طرفداران ایرانی این خواننده وجود دارد. مرکوری یا  فرخ بلسارا، اصالتا زرتشتی و از گروه پارسیان هند بود، گروهی از مهاجران ایرانی که چند قرن پیش به شبیه قاره هند مهاجرت کردند و به آداب و سنن زرتشتیان ایران پایبند ماندند. والدین او در شهر گجرات هند ساکن بودند و فردی در دوران ماموریت پدرش در آفریقا در زنگبار متولد شد اما در همان کودکی به هند بازگشتند، جایی که فردی عمده دوران کودکی و تحصیلش را در آنجا سپری کرد تا سن 17 سالگی که به بریتانیا رفت و در آنجا به تحصیل در رشته هنر پرداخت و البته با قهرمان‌های موسیقی‌اش آشنا شد.

پریسا ایرانی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *