شکایت از تارانتینو به اتهام نقض حق کپی

شکایت از تارانتینو به اتهام نقض حق کپی
در این مطلب به حواشی جدیدی که برای کوئنتین تارانتینو، کارگردان سرشناس هالیوود به وجود آمده، پرداخته ایم.

به گزارش فیلم نت و به نقل از ایسنا، در جریان ساخت فیلم اسکاری «جانگوی آزاد‌شده»، به اتهام نقض قانون حق کپی، پای «کوئنتین تارانتینو» به دادگاه باز می‌شود.

اسکار کولوین ادعا کرده است، تارانتینو که جایزه بهترین فیلمنامه اوریجینال را برای «جانگو» از آکادمی اسکار دریافت کرد، متن این اثر را از فیلمنامه‌ «آزادی» کپی‌ کرده است. کولوین با همراهی پسرش متن «آزادی» را نوشته اند و ادعا می‌کنند داستان «جانگوی آزاد‌شده» شباهت فراوانی به فیلمنامه آن‌ها دارد.

فیلم سال 2012 تارانتینو با درخشش جیمی فاکس، لئوناردو دی‌کاپریو، کریستوفر والتس و کری واشینگتون به روی پرده رفت و جوایز بسیاری از جمله اسکار، گلدن گلوب و بفتا را نصیب عواملش کرد.

به گزارش ورایتی، شاکی این پرونده درخواست پرداخت غرامتی به اندازه صدها هزار دلار خسارتی را دارد که پس از ساخت این فیلم متحمل شده است. خانواده کولوین فیلمنامه «آزادی» را سال 2004 به انجمن نویسندگان آمریکایی دادند و این اثر سپس از آژانس سینمایی «ویلیام موریس» سر در آورد.

در این دادخواست اینگونه اشاره شده است: پیش از ساخت فیلمی درباره «جانگو فریمن»، برده فراری به نام «جکسون فریمن» بود که سعی داشت آزادی خانواده‌اش را از صاحب‌کارش بخرد. متهمین این پرونده بر این باور هستند که  شباهت‌های فراوان بین این دو متن تصادفی بوده، اما هیچ تصادفی در کار نبوده است.

تارانتینو فیلم «جانگوی آزادشده» را سال ۲۰۱۲ اکران کرد.این فیلم روایت‌گر دوران برده‌داری آمریکا است. این وسترن که پرفروش‌ترین فیلم وی به نسبت سایر فیلم‌هایش است و به فروشی بالغ بر ۴۲۵ میلیون دلار دست یافت.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *