شش حقیقت جذاب درباره‌ جک نیکلسون

شش حقیقت جذاب درباره‌ جک نیکلسون
در مورد بازیگران سینما همیشه حقیقت هایی هست که نمیدانیم یکی از این بازیگران جک نیکلسون است.

به گزارش فیلم نت، اگر از طرفداران سینما باشید حتما می دانید که جک نیکلسون بیشتر از یک دوجین جایزه و اسکار برای خودش پارو کرده است.
همچنین شهرت او به عنوان یکی از پولدارترین بازیگران نقش منفی و شرور هم زبانزد خاص و عام است.
حتی ممکن است راجع‌ به رانندگی دیوانه‌وار او هم شنیده باشید ،یا از تعصب شدید او به تیم بسکتبال لیکرز خبر داشته باشید.
اما حقایقی که در ادامه برایتان بازگو میکنیم خیلی فراتر از اینهاست.
همبازی کودکی دنی دویتو
اگرچه تصورکردن نیکلسون به‌عنوان یک پسربچه‌ی کوچک به‌خودی خود کار بسیار سختی است، اما از آن سخت تر این است که او را با دنی دویتو در حال شیطنت تصور کنیم. اما حقیقت این است که این دو همبازی، از بچگی در کنار هم در نیوجرسی بزرگ شدند. جایی که خانواده‌ی هر دو به صورت شراکتی صاحب یک مغازه سلمانی بودند. این دوستی با بازی نقش متقابل در فیلم «دیوانه‌ای از قفس پرید» وسپس فیلم «هوفا» با کارگردانی دنیل و بازی نقش اول جک ادامه یافت.
نیکلسون تا مرز انیمیشن‌سازشدن پیش رفت
به نظر شما اگر قرار بود شخصیت‌های دوست‌داشتنی کارتون «یوگی و دوستان» زاییده‌ی ذهن نیکلسون باشند، این کارتون چطور از آب در می‌آمد؟ متاسفانه یا خوشبختانه تقدیر طوری پیش رفت که این سوال بی جواب بماند. اولین شغل نیکلسون در هالیوود پادویی در استودیو انیمیشن سازی MGM برای ویلیام هانا و جوزف باربرا بود. بعد از مدتی استعداد و هنر نیکلسون در طراحی باعث شد که صاحبان کمپانی به او پیشنهاد دهند به تیم ساخت انیمیشن ملحق شود اما نیکلسون که آرزوی بازیگر شدن در سر داشت این پیشنهاد را نپذیرفت.
جک فیلمنامه‌‌ی بازیگری گروه موسیقی The Monkees را نوشته است
یک سال قبل از آنکه جک سوار بر موتور سیکلت فیلم «سبک‌سواران» (Easy Rider) شود، با دیوی جونز و گروه او همراه بود. نیکلسون فیلم‌نامه‌ی head را نوشت که فیلم‌سازان آن را به عنوان «فوق‌العاده‌ترین فیلم ماجراجویانه، غربی، کمدی، عاشقانه، رمزآلود، درام، موزیکال و طنز مستندی که تا به حال ساخته شده است» تبلیغ کردند.
کاندیدای بازی نقش Daddy Warbucks در فیلم Annie بود
نیکلسون بازی در نقش مایکل کورلئونه در فیلم پدرخوانده، نقشJohnny Hooker در فیلمthe sting و نقش اصلی در فیلم Nixon را رد کرد. اگرچه با وجود اسکارها و جوایز نیکلسون، میتوان گفت او چیز زیادی را از دست نداده است. با اینکه بازیگران پدرخوانده برای این فیلم ساخته شده‌اند اما به هرحال گفته می‌شود که «دیدن نیکلسون کچل در حال خواندن آواز در صحنه‌ی فیلم پدرخوانده بسیار جذاب تر و هیجان‌انگیزتر از دیدن آلبرت فینی ست.»

خانه‌ی مارلون براندو را ویران کرد
نیکلسون با مارلون براندو رابطه‌ی خوبی داشت. هم‌چنین او سال‌های متمادی همسایه‌ی مارلون براندو در مالهالند درایو بود. پس از مرگ براندو، نیکلسون عمارت این ستاره را که به یک خرابه تبدیل شده بود خرید و به احترام دوست و همکار قدیمی خود، این عمارت را ویران کرد تا به نمادی از مرگ براندو تبدیل نشود.

او عاشق کشتی حرفه‌ای است
عشق و علاقه‌ی نیکلسون به ورزش به طرفداری از تیم بسکتبال لیکرز محدود نمیشود. نیکلسون یک تقاضانامه‌ی رسمی نوشته تا کشتی‌گیر مورد علاقه خودش ریک فلیر را شخصا به عضویت تالار افتخاری شهرت WWE Hall of Fame که تالاری برای شخصیت‌های حرفه‌ای کشتی است) درآورد. یکی دیگر از کشتی‌گیران مورد علاقه او جان سنا ( John Cena) است.
نیکلسون گفته است که آرزو دارد مسابقات کشتی مخصوص خودش را راه‌اندازی کند. او حتی لیست افراد مورد نظرش را برای این مسابقه به صورت زیر معرفی کرده است: جانی دپ، جیم کری، تام کروز و رابرت جان داونی جونیور

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *