رقابت فیلم‌های تازه‌ی اکران‌شده در فروش جهانی

شروع موفق «بتمن لگویی»

شروع موفق «بتمن لگویی»
فیلم «بتمن لگویی» (The LEGO Batman Movie) که دومین فیلم سینمایی وارنر در دنیای لگو بعد از «فیلم لگو» است توانست در هفته‌ی اول اکرانش صدرنشین گیشه‌های داخلی و جهانی شود.

فیلم‌نت نیوز؛ آخر هفته‌ی گذشته گیشه‌های آمریکا و جهان وضعیت خوبی را سپری کردند و اکران سه فیلم جدید بتمن لگویی، پنجاه طیف تاریک­تر(Fifty Shades Darker) و جان ویک: فصل دوم(John Wick: Chapter Two) به فروش‌های سینمایی رونق تازه‌ای بخشید.

فیلم انیمیشن بتمن لگویی در نخستین هفته‌ی اکرانش به فروش جهانی معادل 92/6 میلیون دلار رسید تا ثابت کند که سرمایه گذاری برادران وارنر روی دنیای اسباب بازی‌های لگویی حالا حالا ها جواب می‌دهد. پیشبینی می‌شود اگر بتمن لگویی به همین ترتیب به فروشش ادامه دهد، می‌تواند به رقم بیش از 200 میلیون دلاری که رکورد فیلم قبلی این مجموعه یعنی فیلم لگو بود هم برسد.

پنجاه طیف تاریک­تر که در ادامه‌ی پنجاه طیف خاکستری(Fifty Shades of Grey) ساخته شده است، هفته‌ی اول اکرانش را با 46/7 میلیون دلار فروش از سر گذراند. با اینکه این رقم حدود 40 میلیون دلار کمتر از فروش افتتاحیه‌ی قسمت اول فیلم است، اما می‌توان انتظار فروش‌های بیشتر این فیلم را در هفته‌های آتی و مخصوصاً با رسیدن تعطیلات چند روزه‌ داشت. فروش جهانی این فیلم در هفته‌ی اول به رقم قابل توجه 100 میلیون دلاری رسیده است.

قسمت دوم فیلم جان ویک که در سال 2014 و با قسمت اولش خیلی‌ها را غافلگیر کرد. جان ویک: فصل دوم که در آن کیانو ریوز و لارنس فیشبرن سال‌ها بعد از مجموعه فیلم‌های ماتریکس بار دیگر در کنار هم ظاهر شده‌اند توانست فروش نخستین هفته‌ی اکرانش را به 30 میلیون دلار برساند، که دو برابر فروش هفته‌ی اول قسمت قبلی‌اش است. فروش جهانی این فیلم هم تا الان به رقم 10/6 میلیون دلار رسیده است.

فیلم گسست(Split) ام. نایت شیامالان هم که تا هفته‌ها گذشته فروش خوبی داشت، این هفته فروشی معادل 9/3 میلیون دلار رقم زد. مجموع فروش این فیلم تا به حال و طی 4 هفته به 112/3 میلیون دلار رسیده است.

چهره های پشت پرده(Hidden Figures) این هفته و با فروش 8 میلیون دلاری‌اش،‌محموع فروش داخلی خود را به 131 میلیون دلار رساند و در گیشه‌های جهانی هم به فروش 140 میلیون دلاری رسید.

منبع: boxofficemojo

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *