شاید به‌زودی بتوانید از نتفلیکس فیلم دانلود کنید

شاید به‌زودی بتوانید از نتفلیکس فیلم دانلود کنید
مدت زیادی است شبکه‌ی «نتفلیکس» (Netflix) که یک شرکت جهانی رسانه سیال و تولیدکننده‌ی مجموعه‌های تلویزیونی است، با درخواست مکرر مردم برای امکان قابلیت دانلود فیلم‌ها و سریال‌های این شبکه، حتی به صورت موقتی روبه‌رو است.

به گزارش فیلم نت نیوز، اغلب ما برای گذران اوقات فراغت سریال می‌بینیم ولی ترجیح می‌دهیم این کار را در مواقعی انجام ‌دهیم که کاری برای انجام نداریم. مثلا زمانی که مسافتی طولانی را در جاده یا هواپیما هستیم، بهترین زمان برای دیدن سریالی است که در خانه وقت نکرده‌ایم آن را ببینیم. اغلب این مواقع به اینترنت دسترسی نداریم. متاسفانه، هروقت موضوع دانلود از نتفلیکس پیش آمده، این درخواست‌ها همیشه با جواب “نه” روبه‌رو بوده است. اما ممکن است به زودی شاهد تغییراتی در این روال باشیم.

منبع این خبر، «رید هیستینگ» (Reed Hasting) مدیرعامل نتفلیکس است. پیتر کافکا، خبرنگار گروه خبری Re/code، در مصاحبه‌ای با هیستینگ درباره‌ی آینده‌ی سیاست پخش انحصاری از تلویزیون نتفلیکس، سوال کرد. به نظر می‌رسید این سوال متداول که همیشه با جواب “نه” پاسخ داده می‌شد، مثل سایر مواقع سرکوب شود. اما در کمال ناباوری، این بار لحن نتفلیکس کمی متفاوت بود. هیستینگ در پاسخ گفت: “درباره‌ی این موضوع باید ذهن خود را باز کنیم. خیلی وقت است که سیاست “کلیک کن و ببین” را در پیش گرفته‌ایم و روی زیبایی و سادگی پخش و نه دانلود، تمرکز کرده‌ایم. اما حالا که در سطح جهان گسترده شده‌ایم و مجموعه‌ای از شبکه‌‌ها را می‌بینیم که بدون رعایت حقوق قانونی دانلود می‌کنند، باید ذهن خود را به این موضوع باز کنیم.”

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *