فیلم‌نامه‌نویس سیکاریو درباره‌ي عدم حضور «اميلي بلانت» در قسمت دوم فیلم توضیح می‌دهد

فیلمنامه از بازیگر مهم‌تر است

فیلمنامه از بازیگر مهم‌تر است
«سیکاریو» سال گذشته با نمایش فضایی تيره‌و‌تار و شخصیت‌هایی پیچیده تبدیل به فیلمی بحث‌برانگیز شد. قرار است به زودي قسمت دوم این فیلم هم فيلمبرداري شود كه البته اميلي بلانت فرصت حضور در اين دنباله را نخواهد داشت.

 

فیلم‌نت نیوز: خبر ساخت دنباله‌ای بر فیلم موفق «سیکاریو» به کارگردانی از مدت‌ها پیش مطرح شده­ بود و فیلم‌نامه‌نویس آن تیلور شریدان گفته ­بود که می‌خواهد در ان داستان آلخاندرو (شخصیت بنیسیو دل‌تورو) را ادامه دهد. اما شریدان چند ماه پیش اعلام کرد که شخصیت کیت میسر با بازی امیلی بلانت در قسمت دوم (که قرار است با نام «سولدادو» ساخته شود) حضور نخواهد داشت. تیلور شریدان اخیرا توضیحات بیشتری در این‌باره داده و گفته: «این تصمیمی بود که گرفتم و بالاخره یک‌زمانی باید با بلانت در این مورد صحبت کنم. داستان شخصیت او در فیلم به پایان کارش رسیده بودو ما نمودار تغییر و تحولش را در فیلم اول به‌طور کامل دیده بودیم. دیگر نمی‌توانستم چیزی درباره‌ی این شخصیت بنویسم که در حد استعداد و توانایی بلانت باشد».

او اضافه می‌کند: «اتفاقاتی که این شخصیت از سر گذراند واقعاً سخت و دشوار بود. نقش مشکلی بود واقعاً. من این شخصیت را به‌عنوان نماینده‌ی مخاطب در فیلم طراحی کردم. کاری کردم که برخلاف میلش منفعل باشد و از این طریق درماندگی و استیصالی را که خیلی از ماموران قانونمند مثل کیت تجربه می‌کنند را به مخاطب انتقال دهم. من او را در دل جهنم قرار دادم و در آخر هم به او خیانت کردم. سفر طاقت‌فرسایی برای این شخصیت و برای امیلی بلانت بود اما این شخصیت به انتهای نمودار شخصیت‌پردازی‌اش رسید».

در «سیکاریو» علاوه بر بلانت، بنیسیو دل‌تورو و جاش برولین هم بازی می‌کردند. آن‌ها در قسمت اول تعدادی از نیروهای ویژه‌ی پلیس را گرد هم آوردند تا یک کارتل قدرتمند مواد مخدر مکزیکی را متوقف کنند. «سیکاریو» در رشته‌ی بهترین فیلم‌برداری، بهترین موسیقی متن و بهترین صداگذاری نامزد اسکار شد و حالا ساخت قسمت دوم آن ‌هم در جریان افتاده. اگرچه به‌جز بلانت غایب بزرگ دیگری هم دارد: دنیس ویله‌نو، کارگردان قسمت اول که قرار است استفانو سولیما (کارگردان ایتالیایی که به خاطر ساخت سریال «گومورا» معروف شده) جایش را بگیرد.

شریدان در ادامه می‌گوید: «من باید داستانی را که برای شخصیت کیت مناسب بود تعریف می‌کردم، و الان حس می‌کنم دیگر قصه‌ای برای این کاراکتر باقی نمانده است. اما با این‌ وجود ممکن است در ادامه‌ی این ماجراها نقشی برای کیت میسر پیدا شود.» آیا این یعنی ما باید منتظر قسمت سومی هم باشیم؟ هنوز هیچ‌چیز مشخص نیست. وقتی «سیکاریو» اکران شد کسی فکرش را نمی‌کرد دنباله‌ای هم برایش ساخته شود ولی بعدا گفته شد قرار است گذشته‌ی شخصیت آلخاندرو را در فیلم دیگری ببینیم. شاید در قسمت سوم یکی دیگر از شخصیت‌ها در کانون توجه قرار بگیرد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *