باکس آفیس هفتگی سینمای دنیا

«سریع و خشمگین» کماکان می‌تازد

«سریع و خشمگین» کماکان می‌تازد
قسمت هشتم «سریع خشمگین» در سومین هفته‌ی اکرانش هم موفق شد جایگاه نخست را در فروش هفتگی از آن خود کند و در گیشه‌های جهانی هم فروش خودش را به بیش از یک میلیارد دلار برساند.

فیلم‌نت نیوز؛ The Fate of the Furious با فروشی معادل 19/3 میلیون دلار در هفته‌ی سوم هم صدر نشین جدول فروش هفتگی باقی ماند و مجموع فروشش را در گیشه‌های داخلی آمریکا به رقم 192/7 میلیون دلار رساند. اما اتفاق اصلی مربوط به این فیلم در فروش جهانی‌اش رقم خورد. The Fate of the Furious  این هفته با68/4 میلیون دلار فروش در 69 کشور، مجموع فروش جهانی خود را به 1 میلیارد دلار رساند. به این ترتیب The Fate of the Furious پنجمین فیلم از استودیو یونیورسال بعد از دنیای ژوراسیک(1/67 میلیارد)، خشمگین 7 (1/52 میلیارد)، مینیون‌ها(1/16 میلیارد) و پارک ژوراسیک(1/04 میلیارد) است که موفق شده به فروش میلیاردی دست پیدا کند.

در جایگاه دوم فروش این هفته، فیلم جدید کمپانی Lionsgate یعنی چگونه یک معشوق لاتین باشیم (How to be a Latin Lover) با بازی یوجینو دربز  و سلما هایک قرار دارد. این فیلم که اکرانش را در 1118 سالن سینما آغاز کرده است در هفته‌ی اول به فروشی معادل 12 میلیون دلار دست پیدا کرده.

در رتبه‌ی سوم فیلم باهولی 2: جمع‌بندی از کشور هند قرار دارد که توسط Great India Films در آمریکای شمالی پخش شده است. این فیلم با اکران در 425 سالن سینما موفق شد 10/1 میلیون دلار فروش کند.

در جایگاه چهارم اما فیلم دایره(The Circle) با بازی اما واتسون و تام هنکس قرار دارد که با اکران در 3163 سالن سینما توانست فروشی معادل 9/3 میلیون دلار برای خودش رقم بزند.

رتبه‌ی پنجم اما متعلق به انیمیشن بچه رئیس(The Boss Baby) است که در هفته‌های نخست اکران خود  صدرنشین جدول هفتگی بود. این هفته و با افت 29 درصدی 9/05 میلیون دلار فروش داشته است که مجموع فروش داخلی‌اش در آمریکا را نزدیک به 150 میلیون دلار می‌رساند.

منبع: boxofficemojo

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *