ستاره فیلم هری پاتر در اقتباس تلویزیونی «قاپ‌زنی»

ستاره فیلم هری پاتر در اقتباس تلویزیونی «قاپ‌زنی»
روپرت گرینت بازیگر 28 ساله انگلیسی که با بازی در نقش «رون ویزلی» در مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» به شهرت رسید، در نسخه تلویزیونی «قاپ‌زنی» (Snatch) ساخته معروف گای ریچی جلوی دوربین می رود.

به گزارش فیلم نت نیوز، گرینت علاوه‌بر بازی، در مقام تهیه‌کننده این سریال تلویزیونی فعالیت خواهد داشت. به گفته سازندگان، ماجراهای سریال «قاپ‌زنی» در همان دنیای فیلم گای ریچی رخ می‌دهد اما در عوض، با تمرکز بر شخصیت‌های اصلی پیش می‌رود.

اوایل بهار گذشته بود که کانال آنلاین سونی با عنوان «کراکل/ Crackle» اعلام کرد فیلم گانگستری «قاپ‌زنی» (2000) را در قالب یک سریال تلویزیونی جلوی دوربین می‌برد. در حال حاضر، تهیه و تولید این سریال وارد فاز جدیدی شده که از این میان می‌توان به قطعی شدن حضور روپرت گرنت در مقام تهیه‌کننده و بازیگر اشاره کرد.

به گزارش «امپایرآنلاین»، ستاره سری فیلم‌های «هری پاتر» علاوه‌بر تهیه‌کنندگی نسخه تلویزیونی «قاپ‌زنی»، به همراه دوگ‌ری اسکات بازیگر 50 ساله اسکاتلندی و اد وست‌ویک بازیگر و موزیسین انگلیسی، بازی در یکی از نقش‌های این سریال اقتباسی را به عهده خواهد داشت.

مشابه رویکرد سازندگان سریال پربیننده «فارگو» در اقتباس از نسخه سینمایی برادران کوئن، ماجراهای سریال «قاپ‌زنی» نیز در همان دنیای فیلم گای ریچی رخ می‌دهد اما در عوض، با تمرکز بر شخصیت‌های اصلی پیش می‌رود. به علاوه، ماجرای واقعی کلاهبرداری معروفی که توسط گروهی جوان 20 ساله در لندن رخ داده، به عنوان یکی دیگر از منابع الهام نویسندگان سریال به داستان اصلی راه‌یافته است. این گروه تبهکار تصادفا به دنیای جرایم زیرزمینی راه می‌یابند و خیلی زود مجبور می‌شوند راه و چاه سروکله زدن با تبهکاران، پلیس‌های سرکش و اشرار محلی را بیاموزند.

نیک رنتن کارگردان اتریشی‌تبار تلویزیون انگلستان، نخستین فصل «قاپ‌زنی» را در قالب 10 اپیزود به تصویر خواهد کشید. رنتن کارگردانی سریال «تفنگدارها» (The Musketeers) که از شبکه «بی‌بی‌سی» روی آنتن رفته و همچنین «کارآگاه لوییس» سریال شبکه «آی‌تی‌وی» را در کارنامه خود دارد.

الکس دراکوف نویسنده و کارگردان بریتانیایی در مقام سرپرست نویسندگان و تهیه‌کننده اجرایی سریال فعالیت خواهد داشت. فیملبرداری این پروژه از هفته آینده در منچستر انگلستان آغاز می‌شود و این در حالی است که تاریخ قطعی پخش سریال همچنان نامشخص است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *