ساخت ادامه فیلم کوبریک

ساخت ادامه فیلم کوبریک
ریدلی اسکات باز هم ما را به تماشای یک داستان فضایی دیگر دعوت خواهد کرد.

به گزارش فیلم نت، معمولا ساخت فیلمهایی با موضوعات علمی- تخیلی و خصوصا در زمینه های فضایی، همواره طرفداران خاص خودش را داشته است. البته ساخت چنین آثاری علاوه بر اینکه باید از لحاظ هنری و سینمایی مورد تایید عموم جامعه قرار گیرند، قطعا از بعد علمی هم مداقه ی فراوانی لازم دارند زیرا از کارشناسان علمی، در مورد این گونه محصولات نظرخواهی می شود و اگر نمره ی قبولی نگیرند، برای اعتبار سازنده ی این گونه کارها ، ضربه ایی جبران ناپذیر خواهد بود.

شنیده ها حاکی از آن است که بعد از موفقیت فیلم “میان ستاره ای” به کارگردانی کریستوفر نولان که در زمینه های گوناگون موفق شده بود نظر مخاطبان را جلب کند و انصافا در این مورد فوق العاده هم موفق عمل کرده بود، حالا قرار است کارگردان بزرگ دیگری به نام ریدلی اسکات یک مینی سریال با تم فضایی به نام 3001: The Final Odyssey را کارگردانی کند. البته ریدلی اسکات با ساخت اینگونه آثار غریبه نیست. آثار مطرحی مثل “بیگانه (Alien(1979″، “پرومتیوس (2012)Prometheus”در کارنامه ی کاری او دیده می شود.

حالا مینی سریال جدیدی که به آن اشاره شد قرار است بر اساس یک کتاب به نوشته ی Arthur C. Clarke ساخته شود. داستان سریال از آنجا آغاز می شود که دکتر Frank Poole از یک یخزدگی عمیق هزار ساله بیدار می شود و با تغییرات عظیم کره زمین مواجه می شود. در این بین انسانها روی دو قمر Ganymede و Callisto سکونت کرده اند و تک سنگ سیاه و یکپارچه ای که روی کره ی ماه پیدا شده بود هم به کره ی زمین آورده شده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *