رکوردشکنی‌های star wars the force awakens ادامه دارد

رکوردشکنی‌های star wars the force awakens ادامه دارد
در این مطلب به آخرین رکوردشکنی های فیلم جنگهای ستاره ای : نیرو بر می خیزد پرداخته ایم.

به گزارش فیلم نت و به نقل از بانی فیلم، همان طور که قابل پیش بینی بود، قسمت هفتم سری فیلم‌های فضایی و جنگی «جنگهای ستاره ای» در دومین هفته اکرانش هم توانست صدرنشین یک طرفه جدول پر فروش‌ترین فیلم‌ها در منطقه آمریکای شمالی شود و یکبار دیگر این موضوع را به اثبات رساند که پیشتازی، کمترین هدف این فیلم و سازندگان آن (کمپانی والت دیسنی) است و شکستن رکوردهای مختلف و متعدد مسئله‌ای است که آنها بیشتر به آن فکر می کنند.

آمار نشان می دهد که «دنیای ژوراسیک» در هفته دوم اکرانش 49 درصد تنزل در فروش داشت،در حالی که «نیرو بر می خیزد» تنزلی بیش از 40 درصد نداشت. اما نکته ی جالبتر اینکه، قسمت هفتم «جنگهای ستاره ای» رکورد فروش در هفته کریسمس را نیز در هم شکست.

آمار نشان می دهد که «جنگهای ستاره ای 7» فقط ظرف 12 روز نخست اکرانش در آمریکای شمالی 540.06 میلیون دلار فروخته و این سریعترین زمانی است که یک فیلم در این منطقه به چنین رقم فروشی می رسد. همین رقم فروش کافی است تا «نیرو بر می خیزد» در رده پنجم پر فروش‌ترین فیلم‌های منطقه آمریکای شمالی در تمامی ادوار قرار بگیرد.

از مجموع فروش «جنگهای ستاره ای 7» در این هفته، 19 میلیون دلار آن مربوط به سالن‌های مجهز به سیستم پخش پیشرفته آیمکس (IMax) می شود و اگر فروش آیمکسی هفته اول اکرانش را به این رقم اضافه کنیم، به مبلغ 70 میلیون دلار می‌رسیم.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *