استفاده از شیوه‌های قدیمی در طراحی پوستر

رونمایی از پوستر نسخه‌ی آی مکس «لوگان»

رونمایی از پوستر نسخه‌ی آی مکس «لوگان»
فیلم «لوگان» (Logan) آخرین حضور هیو جکمن در دنیای اکس من خواهد بود. سازندگان این فیلم از مدت‌ها قبل نوید یک فیلم ابرقهرمانی متفاوت را داده‌اند و حالا در طراحی پوستر هم سعی کرده است ابداعاتی را به خرج دهند.

فیلم‌نت نیوز؛ چند سال پیش، جیمز منگولد فهرست ده فیلمی را منتشر کرد که الهام بخش او در ساخت فیلم ولوورین بود. این فهرست نمایانگر علاقه‌ی زیاد منگولد به فیلم‌های کلاسیک بود و دیدن فیلمی مثل ارتباط فرانسوی (The French Connection) در بین فیلم‌هایی که الهام‌بخش ساخت یک فیلم ابرقهرمانی بودند، جالب به نظر می‌رسید.  حالا این رویکرد منگولد در طراحی پوستر نسخه‌ی آی مکس لوگان، دومین فیلمی که منگولد با محوریت ولوورین می‌سازد و قرار است آخرین حضور هیو جکمن در این نقش باشد، نمود پیدا کرده است. این پوستر با المان‌های پوسترهای فیلم‌های دهه‌ی ۷۰ طراحی شده است و با مدلی که شبیه نقاشی است، حس و حال آن سال‌ها را تداعی می‌کند. این پوستر هم مانند سایر رونمایی‌های لوگان، در توییتر منگولد منتشر شده است. علاوه بر ظاهر شبیه به نقاشی، در این پوستر از افکت‌هایی استفاده شده است تا قدیمی به نظر برسد. به نوعی که انگار مدت زیادی از چاپش گذشته است و غبار زمان رویش نشسته و کهنه شده است.

سینماهای آی مکس در سال‌های گذشته در طراحی پوسترهایشان ریسک‌هایی کرده‌اند که معمولا در مجموعه‌های سینمایی عادی دیده نمی‌شود. و به نوعی برای کسانی که با پرداخت پول بیشتر نسبت به نسخه‌های عادی، به تماشای نسخه‌ی آی مکس فیلم‌ها می‌نشینند پوسترهای ویژه‌ای ارائه می‌کند. لوگان سوم مارس ۲۰۱۷ اکرانش را آغاز می‌کند و طبق گفته‌ی سازندگانش، به هیچ عنوان یک فیلم اکس من معمولی و رایج نیست و قرار است با یک فیلم ابرقهرمانی مواجه شویم که عمده‌ی تمرکزش را روی شخصیت پردازی و داستان‌های چند لایه می‌گذارد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «در آینده‌ای نزدیک، لوگان که حالا خسته و فرتوت شده است به کمک پروفسور چارلز اکزیویر که حالا دوران بیماری خود را از سر می‌گذراند می‌رود. اما تلاش لوگان برای پنهان شدن از دنیای بیرون و فرار از گذشته‌اش،‌ با سر رسیدن یک کودک جهش یافته که شباهت بسیاری زیادی با خود او دارد نقش بر آب می‌شود.»

منبع: slashfilm

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *