در حاشیه‌ی نشست خبری فیلم «بر اساس داستان واقعی»

رومن پولانسکی: شبکه‌های خانگی سینما را تهدید نمی‌کنند

رومن پولانسکی: شبکه‌های خانگی سینما را تهدید نمی‌کنند
روز گذشته فیلم «بر اساس داستان واقعی» در بخش غیر رقابتی جشنواره‌ی کن اکران شد. پس از آن در نشست خبری فیلم، کارگردان فیلم، رومن پولانسکی درباره‌ی لزوم همکاری سینما و شبکه‌های نمایش خانگی صحبت کرد.

فیلم‌نت نیوز: روز گذشته فیلم براساس داستان واقعی ساخته‌ی رومن پولانسکی، کارگردان به‌نام لهستانی-فرانسوی، در بخش غیر رقابتی جشنواره‌ی کن برگزار شد. پولانسکی به همراه عوامل فیلم در نشست خبری این فیلم شرکت کرد و دیدگاهش را درباره‌ی رابطه‌ی سینما و شبکه‌های نمایش آنلاین با خبرنگاران و مسئولان حاضر در مراسم بیان کرد.

پولانسکی در شروع صحبت‌هایش گفت: «مردم تنها به خاطر صدای بهتر، پرده‌ی سینما یا فضای سالن‌ها‌ی سینما نیست که برای دیدن فیلم به سینما می‌روند، آنها برای شریک شدن در تجربه و حال و هوای سایر تماشاگران در سینما فیلم می‌بینند. این عادت قدیمی بشر است. به آمفی‌تئاترهای یونان و رم باستان نگاه کنید.»

پولانسکی در ادامه به شوخی گفت: «سخت است فیلم بورات را تنها نگاه کنیم. باید همراه با سایرین به آن بخندیم.»

کارگردان پیانیست بعد از توضیح مختصری درباره‌ی براساس داستان واقعی و اینکه چطور مجذوب داستان شده گفت که بعد از خواندن داستان یاد حال و هوای فیلم‌های اول خودش افتاده است.

پولانسکی صحبت از تکنولوژی را از سر گرفت و ادامه داد: «امروز بمباران الکترونیک وجود دارد. ما در محاصره‌ی اطلاعات، واقعیت‌ها و تصاویری از زندگی هستیم. در این شرایط نمی‌توانید یک عکس را مرجع واقعیت قرار دهید. امروزه نمی‌توانید با فرستادن یک عکس به مردم دروغ بگویید. امروز در دنیا ذائقه‌ی شنیدن حقیقت وجود دارد. هر روز ممکن است خبری را ببینیم که آنچه را که دیروز باور کرده‌ایم تکذیب کند.»

پولانسکی در اوایل سال جاری میلادی به عنوان عضو هیات داوران جشنواره‌ی سزار فرانسه انتخاب شد، اما با اعتراض گروهی از زنان فرانسه رو‌به‌رو شد که با اشاره به پرونده‌ی رسوایی اخلاقی او خواستار کناره‌گیری این کارگردان شدند. پولانسکی اعتراض را پذیرفت و از عضویت این هیات استعفا داد.

پولانسکی بعد از چهار سال دوری از سینما با براساس داستان واقعی به دنیای فیلم‌سازی برگشته است. این فیلم در بخش غیر رقابتی جشنواره‌ی کن اکران شد. او پیش از این با چند فیلم در جشنواره‌ی کن حضور داشته که از میان آنها پیانیست، علاوه بر جایزه‌ی بهترین فیلم در اسکار 2003، نخل طلای کن را برایش به ارمغان آورد.

منبع: Variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *