کن لوچ فیلم انتخاباتی می‌سازد

رهبر حزب کارگر بریتانیا موضوع یک فیلم

رهبر حزب کارگر بریتانیا موضوع یک فیلم
کن لوچ کارگردان صاحب‌نام انگلیسی و برنده‌ی دو نخل طلای کن، ساخت یک فیلم انتخاباتی درباره رهبر حزب کارگر بریتانیا را آغاز کرده است.

فیلم‌نت نیوز، کن لوچ کارگردان صاحب‌نام انگلیسی و برنده‌ی دو نخل طلای کن، ساخت یک فیلم انتخاباتی  درباره رهبر حزب کارگر بریتانیا را آغاز کرده است.

کن لوچ کارگردان پرافتخار انگلیسی که اخیرا فیلم تحسین شده من، دنیل بلیک را به سینما آورده است، در حال حاضر مشغول ساخت یک فیلم سیاسی درباره جرمی کوربین رهبر حزب کارگر بریتانیاست. این کارگردان ضد جنگ، در این فیلم چهره واقعی این سیاستمدار را به تصویر می‌کشد.

سخنگوی حزب کارگر بریتانیا در این باره گفت که این فیلم کوتاه قرار است در دوره‌ی انتخابات از تلویزیون پخش شود. اما از تارخ دقیق پخش آن هنوز اطلاعاتی منتشر نشده‌است.

لوچ از معدود کارگردان‌های اروپایی است که باوجود درخواست‌های زیاد هیچ‌وقت در هالیوود فیلم نساخته‌است. او که از منتقدین حزب محافظه‌کار انگلیس است، معتقد است که قابلیت‌های جرمی کوربین سیستمدار چپ‌گرا و رهبر حزب کارگر و تلاش او برای ایجاد پیوند با مردم معمولی به خوبی معرفی نشده است.

لوچ فعالیت سینمایی‌اش را از سال 1964 با ساخت سریال آغاز کرد. حضور در 13 دوره‌ی جشنواره‌ی کن او را رکورد دار شرکت در این رقابت معتبر در بین سینماگران کرده‌است.

جک سیاه محصول 1979اولین فیلم این کارگردان است که نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین فیلم کن شد. بعد از کاندید شدن‌های متوالی، سرانجام سال 2009 فیلم بادی که به مرغزار می‌وزد توانست نخل طلای این جشنواره را برای او به ارمغان آورد، جایزه یک عمر دستاورد هنری از جوایز فیلم اروپا را هم در همین سال دریافت کرد. من، دنیل بلیک آخرین ساخته‌ی او توانست برای دومین بار نخل طلای کن را در سال گذشته‌ نصیب او کند.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *