پشت تریبون جایزه‌ی چاپلین

رابرت دنیرو از ترامپ انتقاد کرد

رابرت دنیرو از ترامپ انتقاد کرد
رابرت دنیرو بازیگر کهنه‌کار سینمای جهان، دیروز جایزه سینمایی چاپلین را برای یک عمر فعالیت هنری، از مرکز فیلم لینکلن دریافت کرد. او بعد از دریافت جایزه، در سخنرانی‌اش از دونالد ترامپ انتقاد کرد.

فیلم‌نت نیوز، رابرت دنیرو بازیگر کهنه‌کار سینمای جهان، عصر دیروز، جایزه سینمایی چاپلین را برای یک عمر فعالیت هنری، از مرکز فیلم لینکلن دریافت کرد. او بعد از دریافت جایزه، به انتقاد از سیاست‌هی هنری دولت دونالد ترامپ پرداخت و گفت: «دولت آمریکا هنر را هدف گرفته و در جهت اهداف سیاسی تفرقه‌انگیز خود به صورت بالقوه مردم آمریکا را از هنرمندان بزرگ محروم می‌کند.»

دنیرو در بخش دیگری از صحبت‌هایش به شخصی اشاره کرد که این جایزه به نام او ثبت شده‌است و گفت: «چارلی چاپلین نیز یک مهاجر بود که احتمالا نمی‌تواست از بررسی‌ها و فیلترهای بیش از حد امروز عبور کند و من امیدوارم اکنون از ورود چاپلین بعدی به آمریکا جلوگیری نکنیم.»

دنیرو در این سخنرانی اعتراضی، موضوع سازمان‌هایی شامل موقوفه ملی هنرها و موقوفه ملی برای علوم انسانی و همچنین شرکت پخش عمومی رادیو و تلویزیون آمریکا را مطرح کرد که ترامپ خواهان حذف آن‌ها شده و در بودجه جدید نیز مبلغی به آنها اختصاص داده نشده.

در این مراسم چهره‌های سینمایی مانند شون پن، هروی کیتل، بن استیلر، مریل استریپ، مایکل داگلاس و چند هنرپیشه‌ی سرشناس دیگر حضور داشتند و در نهایت دنیرو جایزه خود را از مارتین اسکورسیزی دریافت کرد کارگردانی که همکاری با او ۸ فیلم ماندگار را برای دنیرو به همراه داشته‌است.

پیش از این چهره‌های سینمایی مانند آلفرد هیچکاک، الیزالبت تیلور، مریل استریپ، بیلی وایلدر و مورگان فریمن موفق به دریافت جایزه دستاورد سینمایی چاپلین شده‌اند و دنیرو چهل‌وچهارمین دریافت کننده این جایزه سینمایی بود.

این بازیگر ۷۳ ساله که بازی در بیش از ۱۰۰ فیلم سینمایی را در کارنامه هنری دارد، علاوه بر کسب جایزه اسکار برای بازی در فیلم پدرخوانده، در سال ۱۹۸۱ برای فیلم گاو خشمگین بهترین بازیگر مرد جوایز گلدن گلوب شد، در سال ۱۹۹۳ شیر طلای افتخاری جشنواره ونیز را گرفت، در سال ۲۰۰۰ جایزه یک عمر دستاورد سینمایی جشنواره سن‌سباستین را گرفت و در سال ۲۰۰۸ جایزه مشارکت چشم‌گیر در صنعت سینما را از کارلووی‌واری دریافت کرده است .

منبع: Hollywoodreporter

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *