جشنواره‌ی رم برگزار می‌کند

بزرگداشت دیوید لینچ در ایتالیا

بزرگداشت دیوید لینچ در ایتالیا
جشنواره‌ی فیلم رم بزرگداشتی برای دیوید لینچ کارگردان مشهور آمریکایی برگزار می‌کند.

فیلم‌نت نیوز، جشنواره‌ی فیلم رم که از ۲۶ اکتبر تا ۵ نوامبر ۲۰۱۷ در رم برگزار می‌شود، جایزه‌ی یک عمر دستاورد هنری را به دیوید لینچ اهدا خواهد کرد.

کارگردان فیلم‌هایی چون جاده‌ مالهالند (Mulholland Drive) و مرد فیل‌نما (The Elephant Man) و همچنین سریال تویین پیکس (Twin Peaks) در این جشنواره درباره‌ی دوران کاری‌اش صحبت خواهد کرد. او همچنین از سه تن از کارگردانان ایتالیایی همچون فدریکو فلینی که تاثیر مهمی بر حرفه‌ی او گذاشتند، خواهد گفت.

آنتونیو موندا دبیر جشنواره‌ی رم گفت: «آقای لینچ تحلیلی فوق‌العاده از فیلم هشت و نیم آماده کرده است.»

پیش از این دیوید لینچ اعلام کرده بود که از دنیای سینما خداحافظی خواهد کرد. وقتی در یکی از تازه‌ترین مصاحبه‌هایش از او درباره‌ی آخرین فیلمش اینلند ایمپایر (Inland Empire) پرسیدند گفت که این فیلم آخرین فیلمش خواهد بود: «اوضاع خیلی تغییر کرد…خیلی از فیلم‌هایی که در گیشه شکست می‌خوردند ممکن بود فیلم‌های خیلی خوبی باشند…و فیلم‌هایی هم که من دوست داشتم بسازم از آن‌هایی نبود که در گیشه موفق باشد.» و وقتی خبرنگار از او پرسید که آیا اینلند ایمپایر قطعاً آخرین فیلم این کارگردان خواهد بود، لینچ این فرضیه را تأیید کرد. با این حال اما چندی بعد در یک مصاحبه گفت: «صحبت‌هایم سوء برداشت شده است، من نگفتم سینما را ترک می‌کنم. ساده بگویم، هیچ کس نمی‌داند در آینده چه در چنته دارد.»

منبع: Screendaily

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *