تازه‌ترین آمار فروش فیلم‌های آمریکاي شمالي نشان مي‌دهد انيميشن‌ها همچنان پرطرفدار هستند

دیزنی همچنان می­‌تازد

دیزنی همچنان می­‌تازد
اعداد و ارقام نشان مي‌دهد انیمیشن «موانا» در هفته­‌ي اول اکرانش توانسته به فروش جالب‌توجهی هم در گیشه‌های آمریکای شمالی و هم در گیشه‌های جهانی برسد.

به گزارش فیلم‌نت‌ نیوز؛ «موانا» (Moana) جدیدترین انیمیشن دیزنی در تعطیلات شکرگزاری به فروش چشمگیری رسید و توانست با فروش 81 میلیون دلاری در این تعطیلات پنج‌روزه و فروش 55 میلیون دلاری در آخر هفته گیشه‌های آمریکایی را تسخیر کند. این فروش پنج‌روزه «موانا» را در جایگاه دومین فیلم پرفروش‌ فیلم‌های ایام شکرگزاری بعد از «یخ‌زده» قرار می‌دهد. انیمیشنی که در پنج روز اول اکرانش 93.6 میلیون دلار و در آخر هفته 67.4 میلیون دلار فروش کرده بود.

در گیشه‌های جهانی هم «موانا» فعلا در کشورهای محدودی اکران شده و در روز اول به فروش 16 میلیون دلاری رسید. یکی از اصلی‌ترین این کشورها چین است که به‌ تنهایی 12.3 میلیون دلار از این فروش را رقم زد. فروش جهانی این انیمیشن تا به امروز درمجموع به 97.4 میلیون دلار رسیده است. هفته‌ی آینده هم در کشورهایی چون فرانسه، اسپانیا، انگلستان، روسیه و مکزیک، و همچنین بلژیک و هلند و سوئیس و مجارستان، اسلواکی، ایسلند، آفریقای جنوبی، فیلیپین، مالزی، تایلند، هند، پاراگوئه و پرو به نمایش درخواهد آمد.

«موانا» به کارگردانی جان ماسکر و ران کلمنتس و صداپیشگی دوین جانسون، اولی کراوالو و جیمین کلمنت، درباره‌ی دختری در جزیره‌ای باستانی در اقیانوس آرام است که در پی نفرینی که دچارش می‌شود، به دنبال پیدا کردن موجودی قدرتمند اقیانوس را زیر پا می‌گذارد تا با کمکم او مشکلاتش را حل و فصل کند.

در سوی دیگر، «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها»ی کمپانی برادران وارنر هم در هفته‌ی دوم به حضور قدرتمندش در گیشه ادامه داد و با فروش آخر هفته‌ی 68 میلیون دلاری‌اش در جایگاه دوم فروش هفتگی قرار گرفت. فروش کل این فیلم در آمریکا تا امروز به 156 میلیون دلار رسیده و فروش جهانی آن با افتتاحیه‌ی موفقش در چین (41 میلیون دلار) و ژاپن (15 میلیون دلار)، به مجموع 132 میلیون دلار رسیده است. این فیلم در 33700 سالن سینما و در 67 کشور به نمایش درآمده است. «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها» به کارگردانی دیوید یتس و نویسندگی جی کی رولینگ، بودجه‌ای 180 میلیون دلاری داشته که به نظر می‌رسد در همین هفته‌های اول اکرانش می‌تواند به سوددهی برسد.

«دکتر استرنج» هم در این هفته فروش جهانی‌اش را از مرز 600 میلیون دلار هم رد کرد و به‌این‌ترتیب توانست رکورد اولین قسمت از مجموعه‌‌های ابرقهرماتی مارول را بشکند.

منبع: wrap

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *