بازیگر کهنه‌کار پیشنهاد ریاست جوایز سزار را رد کرد

دفاع آلن دلون از رومن پولانسکی

دفاع آلن دلون از رومن پولانسکی
در پی کناره‌گیری رومن پولانسکی از ریاست جوایز سزار به خاطر جنجال‌های ایجاد شده بر سر پرونده‌ی قضایی او، هنوز جایگزینی برای ریاست این جشنواره انتخاب نشده است.

فیلم‌نت نیوز؛ آنوشکا دلون، دختر آلن دلون بعد از کناره‌گیری رومن پولانسکی از ریاست جوایز سزار، در پست اینستاگرامی خود پیشنهاد داده بود که پدرش باید جایگزین پولانسکی شود و این سمت را به عهده بگیرد. اما به نظر می‌رسد بازیگر شهیر فرانسوی زیاد از پیشنهاد دخترش استقبال نمی‌کند. این بازیگر 81 ساله در مصاحبه‌ای گفت: «اگر پیشنهاد ریاست این جوایز را به من بدهند، در حمایت از رومن پولانسکی آن را رد خواهم کرد. آیا قرار است هر بار که او می‌خواهد از خیابان بگذرد، درباره‌ی سال 1970 بپرسیم؟»

اشاره‌ی آلن دلون به ماجراهایی است که در پی انتخاب پولانسکی ایجاد شد. جمعی از فعالان حقوق زنان به دلیل پرونده‌ی پولانسکی در مورد تجاوز به یک دختر زیر سن قانونی، طی فراخوان درخواست تحریم این جوایز را داده بودند.

بسیاری از سینماگران در هفته‌ی گذشته نسبت به این اتفاق موضعی نگرفتند. ولی آلن دلون به صراحت از پولانسکی دفاع کرد. او در ادامه گفت: «پولانسکی را به حال خود بگذارید» و از برخی رسانه‌ها به دلیل «شکار کردن» این فیلمساز محکوم کرد.

جوایز سزار نامزدهایش را چهارشنبه‌ی گذشته اعلام کرد. طی جلسه‌ی پرسش و پاسخی که بعد از اعلام نامزدها برگزار شد، مسئول آکادمی آلن ترژیان اعلام کرد که هنوز جایگزینی برای ریاست این جوایز انتخاب نکرده‌اند. آن‌ها همچنین خبری را که ریاست پولانسکی را اعلام می‌کرد، از وبسایتشان حذف کرده‌اند. با این تفاسیر، به نظر می‌رسد که این سمت تا 24ام فوریه و مراسم اهدای جوایز خالی بماند. سمت ریاست جشنواره هیچ کارکرد به خصوصی به جز سخنرانی در ابتدای مراسم و اعلام شروع رسمی آن ندارد.

گفته می‌شود آکادمی سزار هیچ پیشنهاد رسمی به آلن دلون، که پیش از این دو بار این سمت را عهده دار بوده، نداده است. اما دختر او در پست اینستاگرامی‌اش نوشته است: «این شما و این رئیس جوایز سزار.» و عکسی از آلن دلون با لباس ژولیوس سزار در فیلم آستریکس در بازی‌های المپیک (Asterix At The Olympic Games) گذاشته است.

منبع: deadline

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *