دستمزد برخی از بازیگران و کارگردان جنگ‌های ستاره‌ای

دستمزد برخی از بازیگران و کارگردان جنگ‌های ستاره‌ای
بالاخره پروژه عظیم جنگهای ستاره ای به سینماهای جهان آمدوهر روز رقمهای نجومی درباره ی فروش این فیلم حخابره می شود. حالا نگاهی به برخی از دستمزدهای بازیگران این فیلم انداخته ایم

به گزارش فیلم نت، با شروع اکران آخرین نسخه از سری فیلمهای “جنگهای ستاره ای” و فروش فوق العاده و رکورد شکن این فیلم، نگاهی به دستمزد برخی از بازیگران این فیلم انداخته ایم. وقتی به رقم های این دستمزدها نگاه می کنیم، آن قدر بالا هستند که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته اند و علاقمندان به این بازیگران، از رقم های سرسام آور این دستمزدها شگفت زده می شوند.

خبرگزاری مهر به نقل از ایندیپندنت گزارش را منتشر کرد که بر اساس آن،هریسون فورد با دریافت حقوقی ۲۳ میلیون پوندی جلوی دوربین جی‌جی آبرامز رفت، تا دوباره در نقش هان سولو ظاهر شود برخی از دیگر بازیگران این فیلم حقوقی خیلی پایین‌تری از او دریافت کردند.

البته قابل پیش بینی هم بود بازیگرانی چون کری فیشر، مارک همیل و هریسون فورد که بازیگران فیلم نخست این مجموعه بودند با بازیگران تازه کاری چون دیزی ریدلی و جان بویگا که تازه در قسمت هفتم حضور دارند خیلی متفاوت باشد، اما کسی تا حالا نمی‌دانست این تفاوت چقدر است.

هریسون فورد برای بازی مجدد در نقش هان سولو ۱۶.۷ میلیون پوند دریافت کرده است و علاوه بر آن نیم درصد نیز از فروش فیلم خواهد گرفت که به این ترتیب دریافتی او را خیلی بیشتر هم خواهد شد، چون پیش‌بینی می‌شود این فیلم فروش ۱.۳ میلیارد پوندی داشته باشد.او یک میلیون پوند نیز پس از این که پایش سر صحنه فیلمبرداری این فیلم شکست، گرفت.با محاسبه همه این مبالغ، دریافتی هریسون فورد برای حضور در سری هفتم از مجموعه «جنگ ستارگان» به ۲۳ میلیون پوند خواهد رسید که ۷۶ برابر حقوقی است که بازیگران تازه کار انگلیسی یعنی دیزی ریدلی و جان بویگا برای این فیلم دریافت کردند.

در ضمن توجه به این نکته ضروری است که هریسون فورد به عنوان یک بازیگر تازه کار در سال ۱۹۷۷ و در نخستین فیلم از «جنگ ستارگان» تنها یک چک ۷۰۰۰ پوندی دریافت کرد که آن زمان تقریبا برابر با هیچ بود.

در عین حال مشخص شده که جی جی آبرامز کارگردان فیلم نیز ۳.۳ میلون پوند بابت ساخت این فیلم دستمزد گرفته است و ۲ درصد از فروش فیلم نیز سهم او خواهد بود.

کری فیشر نیز که در نقش لیا بازی کرد یک میلیون پوند دریافت کرده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *