تقدیر بنیاد فیلم آمریکا از بازیگر پدرخوانده

دایان کیتون جایزه‌ی یک عمر فعالیت هنری می‌گیرد

دایان کیتون جایزه‌ی یک عمر فعالیت هنری می‌گیرد
دایان کیتون،‌بازیگر آمریکایی که تا به حال 4 بار نامزد اسکار شده است و به خاطر بازی در «آنی هال» اسکار بهترین بازیگررا به نام خود ثبت کرده است ؛ تازه‌ترین جایزه‌اش را از بنیاد فیلم آمریکا خواهد گرفت.

فیلم‌نت نیوز؛ دایان کیتون بازیگر اسکار گرفته‌ی فیلم‌هایی مثل آنی هال (Annie Hall) و سه گانه‌ی پدرخوانده (The Godfather) قرار است جایزه‌ی یک عمر فعالیت هنری را از بنیاد فیلم آمریکا دریافت کند. اولین بار در ماه اکتبر نام این بازیگر به عنوان 45 امین دریافت‌کننده‌ی این جایزه معرفی شد و در جمعه‌ای که گذشت، بنیاد فیلم آمریکا اعلام کرد که طی مراسمی در 8 ام ژوئن که در لس آنجلس برگزار خواهد شد، دایان کیتون این جایزه را دریافت خواهد کرد. در این مراسم از دریافت‌کنندگان خواسته می‌شود که شخصاً برای گرفتن جایزه‌شان حضور پیدا کنند.

هاوارد استرینگر، رئیس هیئت مدیره‌ی بنیاد فیلم آمریکا در هنگام معرفی دایان کیتون برای جایزه‌ی امسال گفت: «دایان کیتون یکی از دوست‌داشتنی‌ترین بانوهای سینمای آمریکاست. او که هم در کمدی و هم در فیلم‌های درام استعداد بی‌همتایش را ثابت کرده، قلب مردم جهان را با خلق کاراکترهایی همزمان قدرتمند و آسیب‌پذیر تسخیر کرده است. فعالیت‌هایش در حوزه‌ی کارگردانی و تهیه‌کنندگی نیز بیش از پیش شور و علاقه‌اش را نسبت به هنر ثابت می‌کند.»

در بین 45 هنرمندی که تا به حال این جایزه را دریافت کرده‌اند تنها 9 تن از آنان زن بوده‌اند: بت دیویس، لیلیان گیش، باربارا استنویک، الیزابت تیلور، باربارا استریسند، مریل استریپ، شرلی مک‌لین، جین فوندا و حالا دایان کیتون. از متاخرترین دریافت‌کنندگان این جایزه می‌توان به استیو مارتین، مل بروکس، مورگان فریمن، مایکل داگلاس و آل پاچینو اشاره کرد.

دایان کیتون علاوه بر نامزدی و دریافت جایزه در اسکار؛ هفت نامزدی گولدن گلوب هم در کارنامه‌اش دارد و دو بار هم برای فیلم‌های  یکی باید کوتاه بیاید و آنی هال موفق به دریافت آن شده است.

منبع: variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *