داستان اسباب بازی 20 ساله شد

داستان اسباب بازی 20 ساله شد
از تولید اولین انیمیشن تمام کامپیوتری جهان،یعنی داستان اسباب بازی، بیست سال گذشت.به همین مناسبت مطلبی در این زمینه برای مخاطبان عزیز فیلم نت در نظر گرفته شده است.

به گزارش فیلم نت، از تولید انیمیشن معروف و محبوب داستان اسباب بازی1، بیست سال گذشت.این انیمیشن برای اولین بار به طور کامل توسط رایانه پیاده سازی شد. تولید این اثرتوسط شرکت والت دیزنی، آن هم به این شکل شروع مسیری برای سایرین شد تا رفته رفته محصولاتی بسیار جالب و موفق به همین شکل تولید و به نمایش درآیند.

toy-story

داستان اسباب بازی، توسط جان الن لستر (John Alan Lasseter )کارگردانی شد. ساخت اولین سری از این انیمیشن آنقدر موفق بود که سری 2 و 3 آن هم در سالهای بعد ساخته شد. جان لستر سری اول و دوم این انیمیشن را کارگردانی کرد و سری سوم آن را Lee Unkrich ساخت.

Toy-story-2-3

در ساخت سری های مختلف داستان اسباب بازی از بازیگران مطرحی همچون تام هنکس و تیم الن بعنوان صداپیشه استفاده شد که حضور این نامها هم به موفقیت این اثر کمک شایانی کرد.حالا اطلاعات جالبی از این انیمیشن را بیان می کنیم که شاید کمتر کسی بداند :

  •  در طول ساخت داستان اسباب بازی، در بهترین حالت و پرکار ترین هفته ها، تنها 3.5 دقیقه از این انیمیشن در هر هفته تولید می شد.
  • تیم الن و گروه تولید پیکسار می خواستند که جیم کری به جای نقش باز لایتیر صحبت کند اما به خاطر مسائل مالی، این موضوع به سرانجام نرسید.
  • ابتدا قرار بود نام این اثر چیزی مثل” شما یک اسباب بازی هستید” باشد.
  • سه انیمیشن شرکت دیزنی که توانسته اند جایزه ی Golden Globe را به دست بیاورند عبارتند از : شیرشاه،دیو و دلبر و داستان اسباب بازی 2.

در انتها تصویری از جان لستر را می بینید که در دفتر کارش از او گرفته شده است :

John-Lasseter

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *