نظر گری اولد من درباره‌ی گوردون جدید سینما

جی کی سیمونز نیازی به نصیحت من ندارد

جی کی سیمونز نیازی به نصیحت من ندارد
در تازه‌ترین تریلری که از فیلم «لیگ عدالت»(Justice League) منتشر شد شاهد حضور چند ثانیه‌ای جی کی سیمونز در نقش جیم گوردون بودیم، کاراکتری که پیش از این و در سه گانه‌ی بتمن کریستوفر نولان گری اولدمن ایفاگرش بود.

فیلم‌نت نیوز؛ پنج سال از زمانی که کریستوفر نولان آخرین قسمت از سه گانه‌ی بتمنش را اکران کرد می‌گذرد. سه فیلمی که از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ سینما بودند و بازیگران تراز اولی مثل کریستین بیل،‌ هیث لجر و مایکل کین در آن اجراهای قابل توجهی را ارائه دادند. یکی از بازیگران مطرح این مجموعه گری اولدمن، بازیگر بریتانیایی هالیوود بود که در نقش جیم گوردون،‌ مأمور پلیس قانون‌مدار و کمک حال بتمن ظاهر می‌شد. حالا اما با گسترش دنیای دی‌سی و معرفی بن افلک به عنوان بتمن جدید سینما، کاراکتر جیم گوردون هم صاحب بازیگر دیگری شده است که کمی از گری اولدمن ندارد. جی کی سیمونز، کسی که به خاطر بازی در ویپلش موفق به کسب اسکار هم شده است.

حالا گری اولدمن در گفت و گویی که در فرش قرمز CinemaCon  با او ترتیب داده شد در پاسخ به این سؤال که چه نصیحتی برای جی کی سیمونز دارد گفته است: « جی کی سیمونز به نصیحت من هیچ احتیاجی ندارد. کنجکاوم ببینم او با این نقش چه می‌کند. این کاراکتر خیلی موقعیت خوبی برای من بود و برای سیمونز آرزوی موفقیت زیادی می‌کنم.»

سه‌گانه‌ی بتمن نولان اولین حضور گری اولدمن در فیلم‌های ابرقهرمانانه به حساب می‌آمد. او قبل از آن در فیلم‌های علمی تخیلی و فانتزی زیادی بازی کرده بود ولی هیچ کدام به مأمور پلیسی که دوش به دوش شوالیه‌ی تاریکی برای مبارزه با جرم و جنایت تلاش می‌کند نمی‌رسید.  جی کی سیمونز اما پیش از این حضور در دنیال ابرقهرمانان مارول را تجربه کرده بود و در سه گانه‌ی مرد عنکبوتی(Spider Man) سام ریمی در نقش جی جونا جیمسون، رئیس پیتر پارکر در روزنامه‌ی  Daily Bugle را ایفا می‌کرد.  او در یکی از مصاحبه‌های اخیرش گفته بود که نقشش در لیگ عدالت «خیلی خیلی کم» است و بیشتر به نوعی معرفی این کاراکتر به حساب می‌آید. با توجه به ساخته شدن فیلم مستقل بتمن باید انتظار گسترده‌تر شدن کاراکتر جیم گوردن در دنیای دی‌سی را داشته باشیم.

منبع: screenrant

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *