افتخاری دیگر برای بازیگر زن برنده‌ی اسکار

جایزه‌ی سینمای ایتالیا به جولین مور می‌رسد

جایزه‌ی سینمای ایتالیا به جولین مور می‌رسد
جایزه‌ی افتخاری مهمترین جشنواره‌ی کودکان و نوجوانان ایتالیا، به بازیگر زن فیلم‌ تاثیرگذار هنوز آلیس (Still Alice) اهدا می‌شود.

فیلم‌نت نیوز: جشنواره بین‌المللی فیلم «جیفونی» ایتالیا، جایزه‌ی افتخاری «فرانسوا تروفو» را به بازیگر برنده اسکار جولین مور اهدا خواهد کرد.

این جایزه‌ی افتخاری مهم‌ترین جایزه سالانه‌ی این جشنواره است و جولیان مور برای دریافت این آن به ایتالیا سفر خواهد کرد.

جشنواره فیلم جیفونی ایتالیا یکی از بزرگترین رویدادهای سینمایی جهان است که ویژه کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود. این جشنواره هر ساله میزبان هزاران کودک و نوجوان از سراسر جهان است که برای آموزش فیلم‌سازی و قضاوت درباره فیلم‌ها در قالب هیئت داوران به این رویداد سینمایی می‌آیند. در واقع این جشنواره فرصتی است که کودکان و نوجوانان با ستاره‌های سینمای ملاقات ‌کنند.

جولین مور بازیگر برنده اسکار آمریکایی که امسال به عنوان دریافت‌کننده جایزه سینمایی تروفو انتخاب شده است، سابقه همکاری با کارگردانان بزرگی چون رابرت آلتمن، استیون اسپیلبرگ، برادران «کوئن، پاول توماس اندرسون، و تاد هینس دارد.

مور علاوه بر کسب جایزه اسکار بازیگری برای فیلم هنوز آلیس (Still Alice)، چهار بار دیگر برای بازی در فیلم‌های دور از بهشت (Far from Heaven)، ساعت‌ها (The Hours)، پایان رابطه  (The End of the Affair) و شب‌های بوگی (Boogie Nights) نامزد اسکار شده است و برای بازی در فیلم تغییر بازی (Game Change) موفق به کسب جایزه گلدن گلوب و امی نیز شده است.

پیش از این، چهره‌های سرشناسی چون عباس کیارستمی، میکل‌انجلو آنتونیونی، باد اسپنسر، بن کینگزلی، ژان رنو، آلبرتو سوردی، ادوارد نورتون و آلن ریکمن این جایزه‌ی افتخاری را دریافت کردند.

جهل‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم جیفونی از تاریخ ۱۴ تا ۲۲ جولای (۲۲ تا ۳۱ تیر) در ایتالیا برگزار می‌شود.

منبع: Variety

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *