گنگسترهای بریتانیایی با «پیکی بلایندرز» بهترین جایزه بفتا را کسب کردند

جوایز تلویزیونی بفتا یا جنگ شبکه‌های نمایش خانگی؟

جوایز تلویزیونی بفتا یا جنگ شبکه‌های نمایش خانگی؟
شبکه تلویزیونی بی بی سی با سریال «پیکی بلایندرز» موفق شد حریف خود، شبکه نتفلیکس را کنار بزند و جایزه بهترین سریال را از هفتاد و یکمین دوره جوایز تلویزیونی بفتا کسب کند.

به گزارش خبرنگار سینمای جهان فیلم‌نت نیوز، مراسم بفتا یا همان آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا، در هفتاد و یکمین دوره جوایز تلویزیونی خود سریال تاریخی و درام «پیکی بلایندرز» (Peaky Blinders) را به عنوان بهترین سریال برگزید. رقیب فیلم گنگسترهای بریتانیایی در این دوره سریال «تاج» (The Crown) بود.

منتقدان و رسانه‌های حاضر در این مراسم رقابت اصلی را بین دو کمپانی بی بی سی (BBC) و ننفلیکس (Netflix) می‌دانستند که در نهایت شبکه بی بی سی که هم ساخت و هم پخش سریال «پیکی بلایندرز» را بر عهده دارد، موفق به کسب بهترین جایزه شد.

کمپانی نتفلیکس که با سریال «تاج» امید زیادی برای کسب بهترین جایزه این رویداد سلطنتی داشت در سه بخش بهترین سریال درام، بهترین بازیگر نقش اصلی زن (کلر فوی) و همچنین بهترین بازیگر نقش مکمل زن (ونسا کربی) نامزد شد که در نهایت تنها به جایزه نقش مکمل زن اکتفا کرد، این درحالی است که سال گذشته با همین سریال در پنج عنوان نامزد کسب جایزه بود.

جایزه مهم دیگر این مراسم، بهترین بازیگر مرد بود که به شین بین (Sean Bean) برای بازی در سریال «شکسته» (Broken) اهدا شد و در واقع او را خوش‌شانس‌ترین مرد بفتای 2018 کرد.

جایزه بهترین بازیگر زن این دوره نیز به مولی وینزور (Molly Windsor) برای بازی در سریال کوتاه «سه دختر» (Three Girls) رسید. مینی سریال Three Girls توانست در بخش سریال‌های بین‌المللی جایزه بهترین سریال کوتاه را نیز کسب کند.

اتفاق شوکه‌کننده دیگری که در این مراسم و در بخش بین‌الملل رخ داد، انتخاب سریال پربیننده «سرگذشت ندیمه» (The Handmaid’s Tale) به عنوان بهترین سریال بلند بود. این سریال محصول شبکه نمایش خانگی هولو (Hulu) است که در میان تعجب حاضران رقیب خود، سریال خوش ساخت «تویین پیکس» (Twin Peaks)، را کنار زد و جایزه این دوره را کسب کرد.

سریال «توئین پیکس» ساخته دیوید لینج، کارگردان به نام سینمای جهان است. لینچ این سریال را در فصل برای پخش از شبکه نمایش خانگی آمریکایی سی بی اس (CBS Television Distribution) ساخته است.

اگرچه نتایج مراسم بفتا مانند سایر مراسم‌هایی از این دست برای اکثر نامزدها خشنودکننده نیست اما منتقدان امیدوارند هیات داوران این مراسم دایره انتخاب‌هایش را گسترده‌تر کند، هم در زمینه انتخاب برنامه‌ها و هم بازیگران.

پریسا ایرانی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *