جمجمه ای که نیکلاس کیج خریده بود دزدی از آب درآمد

جمجمه ای که نیکلاس کیج خریده بود دزدی از آب درآمد
در این مطلب به موضوع جالبی که در مورد نیکلاس کیج و جمجمه ای که سالها پیش خریده بود،پرداخته ایم.

به گزارش فیلم نت و به نقل از بانی فیلم، اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده در آخر هفته‌ای که گذشت،دستور داد تا جمجمه دایناسور تاربوسوری که به صورت قاچاقی به ایالات متحده وارد شده و در سال 2007 در یک حراجی فروخته شده بود، به کشور مغولستان بازگردانده شود. در صورتیکه در گزارش‌های اولیه دقیقا به نام کسی که این فسیل 67 میلیون ساله را در اختیار دارد، اشاره ای نشده بود،حالا مشخص شده که نیکلاس کیج آن را در اختیار دارد که آن را به قیمت 276 هزار دلار در حراجی بورلی هیلز خریده است.

البته چون کیج نمی‌دانسته این فسیل به صورت غیرقانونی وارد کشور شده، از هرگونه عمل اشتباه مبرا شده است.بنابراین به او دستور داده شده جمجمه دایناسور را به دولت مغولستان تحویل دهد و کیج هم هفته گذشته این دستور را پذیرفته و قرار است این کار را انجام دهد. جالب است بدانید که او برای خریدن این جمجمه در حراجی از لئوناردو دی‌کاپریو پول بیشتری پرداخت کرده بود.

اریک پروکوپی دیرین‌شناس در ماه دسامبر سال 2012 در دادگاه اعتراف کرد که گناهکار است و چند فسیل – از جمله جمجمه دایناسور کیج – را از بیابان گُبی بیرون آورده و آن‌ها را فروخته است و بنابراین به سه ماه زندان محکوم شد. او بعد از محکومیتش، به مسئولان کمک کرد تا نزدیک به 20 فسیل را دوباره پیدا کنند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *