جشنواره فیلم برلین برای پناهندگان بلیت رایگان در نظر گرفت

جشنواره فیلم برلین برای پناهندگان بلیت رایگان در نظر گرفت
تدابیر مسئولین جشنوراه ی برلین برای پناهندگانی که خودشان را به آلمان رسانده اند.

به گزارش فیلم نت و به نقل از ایسنا، رئیس جشنواره فیلم برلین، چند روز مانده به آغاز شصت و ششمین دوره ی این جشنواره سینمایی گفت که پناهندگان در قلب دوره جدید جشنواره برلین قرار خواهند داشت و تلاش خواهد شد نمونه ای از تحمل و بردباری و اتحاد را در آلمان به نمایش بگذارد، کشوری که امسال میزبان ورود حدود یک میلیون پناهنده جدید بود.

دیترکاسلیک رئیس جشنواره فیلم برلین، چنین اظهار کرد : جشنواره فیلم برلین که هر ساله با آمیزه‌ای از ستارگان بین‌المللی و  هالیوودی  برگزار می‌شود، از ابتدا برای ایجاد ارتباط اجتماعی تلاش کرده است: “پناهندگان از سال 1951 و آغاز جشنواره در زمان جنگ سرد در غرب برلین همواره نقش پررنگی در جشنواره فیلم برلین داشته‌اند، از آن زمان که بسیاری از آلمانی‌ها پناهنده بودند و جشنواره برلین در جهت افزایش درک در جامعه آلمان و دیگر ملل بنا نهاده شد.

جشنواره فیلم برلین به عنوان اولین رویداد سینمایی شاخص در قاره اروپا و تنها جشنواره‌ای که برای تمامی فیلم‌های بلند خود بلیت فروشی می‌کند قصد دارد با ارائه رایگان بلیت به پناهندگان وقفه‌ای در انتظار طولانی و خستگی خرد کننده آنها ایجاد کند.

شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین امسال شامل نمایش 400 فیلم بلند است که بسیاری از آنها به جنبه‌های گوناگون بحران مهاجرت پناهندگان از دلایل و ریشه‌های آن تا تاثیر آن بر غرب تمرکز خواهد داشت.

شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم برلین از تاریخ 22 بهمن با حضور «مریل استریپ» بازیگر برنده سه جایزه اسکار هالیوودی در راس هیات داوران با نمایش فیلم «درود بر سزار» ساخته جدید «برادران کوئن» آغاز به کار می‌کند و تا 2 اسفند ادامه پیدا خواهد کرد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *