مت بیرمن، دستیار جرج رومرو، پروژه‌های ناتمام او را تمام می‌کند

زامبی‌ها با «جاده مردگان» باز خواهند گشت

زامبی‌ها با «جاده مردگان» باز خواهند گشت
جرج رومرو، پیش از مرگش چهار پروژه‌ی سینمایی را در دست ساخت داشت. مت بیرمن، دوست، همکار و دستیار او اعلام کرد که این پروژه‌ها را تمام خواهد کرد.

جرج اندرو رومرو، کارگردان افسانه‌ای ژانر وحشت سینما، درست چند روز بعد از تصمیم برای تمام کردن پروژه‌ی آخرش درگذشت. رومرو تهیه‌کنندگی فیلم جاده‌ مردگان (Road of the Dead) را بر عهده داشت و قرار بود آن را برای بخش بازار بین‌الملل جشنواره‌ی فیلم فانتازیا (Fantasia International Film Festival) آماده کند.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، مت بیرمن، دستیار کارگردانی که در پروژه‌های زیادی کنار رومرو کارکرده در مصاحبه‌ای خطاب به طرفداران فیلم‌های او گفت که تصمیم دارد پروژه‌های نیمه تمام او را به سرانجام برساند.

رومرو علاوه براین فیلم، سه پروژه‌ی دیگر را همزمان پیش‌می‌برد و قرار بود بیرمن در این فیلم به عنوان فیلم‌نامه‌نویس و در موارد بعدی در سمت دستیار کارگردان در رکاب او باشد. بیرمن به تازگی نوشته‌ای منتشر کرد و در آن از تصمیمش برای از سر گرفتن پروژه‌های رومرو گفت: «تا زمانی که این پروژه‌ها تمام شوند به هیچ بهانه‌ای دست از کار نخواهیم کشید؛ برای رومرو و با رومرو.»

بیرمن از قول این کارگردان صاحب نام گفت: «او به من گفت این فیلم را زودتر را تمام کنیم که بتوانیم به پروژه‌های دیگر بپردازیم. جرج برای شرکت در جشنواره‌ی فانتازیا بسیار هیجان زده بود.»

بیرمن که در سه فیلم آخر رومرو دستیار کارگردان و مدیر برنامه‌های او بود درباره‌ی همکاری با رومرو گفت: «علاوه بر همکار و مربی، او بهترین دوست من بود و تمام لحظه‌هایی که با هم بودیم برای من تفریح بود.»

در آخر بیرمن از دلیلش برای تمام کردن «جاده‌ مردگان» گفت: «این کار را برای ادامه دادن میراث افسانه‌ای جرج انجام می‌دهم. او صریح و بی‌محابا بود و من سنت او را همیشه ادامه خواهم داد»

رومرو استاد صاحب‌سبک سینمای وحشت و خالق شب مردگان زنده (Night of the Living Dead) و سحرگاه مردگان (طلوع مردگان / Dawn of the Dead)، یک‌شنبه ۱۶ ژوئیه (۲۵ تیر) «بعد از نبردی کوتاه اما سرسختانه با سرطان ریه» در سن 77 سالگی دنیای زندگان را ترک کرد و اگرچه برخی از پروژه‌هایش بی‌فرجام ماند اما میراثی ماندگار را به یادگار گذاشت.

منبع: Indiewire

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *