کمپانی دیزنی بار دیگر انیمیشن قدیمی خود را جلوی دوربین می‌برد

تیم برتون «دامبو» را بازسازی می‌کند

تیم برتون «دامبو» را بازسازی می‌کند
تیم برتون، کارگردان افسانه‌ای هالیوود، انیمیشن قدیمی «دامبو» محصول 1941 را در کمپانی دیزنی بازسازی می‌کند. این لایو اکشن قرار است ماه مارچ 2019 اکران شود.

به گزارش خبرنگار سینمای جهان فیلم‌نت نیوز، تیم برتون (Tim Burton) کارگردان تصاویر فانتزی هالیوود، به تهیه‌کنندگی کمپانی والت دیزنی انیمیشن قدیمی «دامبو» (Dumbo) را جلوی دوربین می‌برد.

فیلم «دامبو» یا همان لایو اکشن (live-action) باز هم داستان بچه فیل خجالتی است که در سیرک زندگی می‌کرد و تنها دوستش یک موش کوچک بود و به خاطر داشتن گوش‌های بزرگ در ذهن مخاطبان و علاقه‌مندان به انیمیشن مانده است، گوش‌های بزرگی که باعث سرافکندگی و منزوی شدن او شده بود اما در نهایت به کمک سایر اعضای سیرک بال پرواز او می‌شوند و پایان خوش داستان را رقم می‌زنند.

اوا گرین (Eva Green) و کالین فارل (Colin Farrell) دو چهره‌ محبوب هالیوود دو نقش اصلی این فیلم را جلوی دوربین تیم برتون ایفا می‌کنند.

انیمیشن قدیمی «دامبو» مل بلانک را به عنوان صداپیشه شخصیت دامبو در اختیار داشت. هنرمندی که صدای بیش از 30 کاراکتر در انیمیشن‌های باگز بانی، دانل داک، سفید برفی و چند عنوان دیگر را اجرا کرده بود. در نسخه جدید اما اد اسموند (Edd Osmond) بازیگر و صداپیشه 26 ساله به جای دامبو حرف خواهد زد.

کمپانی دیزنی پیش از این نسخه بازسازی شده انیمیشن‌های دیگری را جلوی دوربین برده و موفقیت زیادی نیز در گیشه کسب کرده است. بازسازی انیمیشن «دیو و دلبر» (Beauty and the Beast) در سال 2017 از جمله آنهاست که مدتی نیز در صدر فروش جدول باکس آفیس قرار داشت.

تیم برتون که علاوه بر شهرتش برای ساخت فیلم‌های فانتزی و عجیب، نامزدی دو اسکار برای انیمیشن‌های «عروس مرده» (Corpse Bride) و «فرنکن‌وینی» (Frankenweenie) را در کارنامه دارد به نظر می‌رسد به خوبی از عهده بازسازی این انیمیشن خاطره ساز برآید. او علاوه بر کارگردانی در تیم تهیه‌کنندگان این انیمیشن نیز حضور دارد.

«دامبو» قرار است 29 مارچ 2019 (9 فروردین 1398) در سینماهای آمریکا اکران شود و پخش آن در کشورهای مختلف باز هم به عهده کمپانی سازنده، والت دیزنی است.

پریسا ایرانی

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *