تغییر جنسیت کاراکتر معروف شبکه‌ی بی بی سی

تیلدا سوینتون «دکتر هو» می‌شود

تیلدا سوینتون «دکتر هو» می‌شود
تیلدا سویینتون که در سال 2008 موفق به کسب جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر مکمل زن شده بود قرار است به عنوان جدیدترین بازیگر «دکتر هو»( Doctor Who) انتخاب شود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، پیتر کابالدی، بازیگر بریتانیایی که از سال 2013 و کنار رفتن مت اسمیت، ایفای نقش دکتر هو را بر عهده گرفته بود، به تازگی اعلام کرد که تا پایان امسال بازی در نقش این کاراکتر محبوب داستان‌های علمی تخیلی تلویزیون را به پایان خواهد رساند تا پس از او بازیگر دیگری عهده‌دار این نقش شود. اما حالا به نظر می‌رسد سازندگان سریال دکتر هو قصد دارند علاوه بر تغییر بازیگر، ‌تغییراتی اساسی هم در خود کاراکتر دکتر هو ایجاد کنند و جنسیت این شخصیت را تغییر دهند و ما شاهد حضور یک بازیگر زن به عنوان سیزدهمین بازیگری باشیم که نقش دکتر هو را ایفا می‌کند. برای همین علاوه بر بازیگرانی چون روری کینیر و پیتر ویشا، صحبت‌هایی هم از حضور اولیویا کولمن در بین کاندیدهای جایگزینی پیتر کابالدی شنیده می‌شد. حالا اما با مطرح شدن نام تیلدا سوئینتون، به نظر می‌رسد توجهات بیشتر معطوف این بازیگر اسکار گرفته شود. و اگر هم بنا بر ظهور یک دکترو هو‌ تغییر جنسیت یافته باشیم، چه گزینه‌ای بهتر از سوئیتون که همیشه به بازی در نقش کاراکترهای عجیب و غیر معمول علاقه داشته است. آخرین حضور کابالدی در نقش دکتر هو، در اپیزود ویژه‌ی کریسمس امسال خواهد بود.

استیون موفَت، از نویسنده‌های شرلوک و یکی از تهیه کننده‌های دکتر هو درباره‌ی ایده‌ی تغییر جنسیت این کاراکتر می‌گوید: «به نظرم دفعه‌ی بعدی که ما بازیگر دکتر هو را تغییر می‌دهیم،‌ او یک دکتر زن خواهد بود. دلیلی ندارد نتوانیم این کار را بکنیم.»

یکی دیگر از بازیگران سابق نقش دکتر هو، مت اسمیت هم ابراز علاقه کرده بود که بار دیگر در نقش این کاراکتر ظاهر شود،‌ و ریچارد آیوادی،‌کمدین معروف انگلیسی هم جزو گزینه‌های محتمل به نظر می‌رسد.

دکتر هو سریالی علمی تخیلی و ساخته‌ی کشور انگلستان است که از سال 1963 از شبکه‌ی بی بی سی پخش می‌شود. تا به حال دوازده بازیگر نقش دکتر هو را ایفا کرده‌اند. ایده‌ی تغییر بازیگران این کاراکتر اولین بار در سال 1966  و در پی جدایی ویلیام هارتنل از پروژه مطرح شد تا سریال بتواند با وجود تغییر بازیگر اصلی‌اش هم ادامه پیدا کند. به این ترتیب که در داستان سریال توجیهی ایجاد کردند که دکتر هو هر بار در یک شخصیت جدید تجسم می‌یابد و برای همین تغییر هر چند مدت یک بار بازیگرش، در داستان سریال هم تعریف پیدا کرد.

منبع: film-news

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *