با پیش‌بینی هالییود ریپورتر برنده‌ی اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان تحت تاثیر دستور رییس جمهور آمریکا است

جایزه‌ی «تونی اردمن» به «فروشنده» می‌رسد

جایزه‌ی «تونی اردمن» به «فروشنده» می‌رسد
دیروز (3 اسفند -21 فوریه) رأی‌گیری برای انتخاب برندگان هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار انجام شد و حالا در حالی‌که پنج روز تا 26 فوریه (بامداد دوشنبه 9 اسفند) باقی‌مانده؛ حدس و گمان‌ها و پیش‌بینی‌ها درباره‌ی برندگان اسکار جدی‌تر شده است. یکی از بحث‌‌برانگیزترین جایزه‌های اسکار امسال، جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی‌زبان است. جایزه‌ای که به شدت تحت تاثیر دستور رییس جمهور آمریکا قرار گرفته است.

فیلم‌نت نیوز؛ «اسکات فاینبرگ» نویسنده هالیوود ریپورتر در پیش‌بینی‌اش درباره‌ی برندگان بخش‌های مختلف جوایز امسال اسکار؛ جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی‌زبان را تحت‌تاثیر دستور رییس جمهور آمریکا درباره‌ی منع ورود مردم هفت کشور مسلمان می‌داند. فاینبرگ معتقد است به دلیل توجهاتی که در چند هفته‌ی اخیر نسبت به فیلم فروشنده پیش امده است؛ برنده‌ی جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی‌زبان امسال فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی است. جایزه‌ای که بدون در نظر گرفتن توجهان پیش آمده به فروشنده تحت‌تاثیر مخالفت با ترامپ باید به  فیلم تونی اردمن می‌رسید.

اسکات فاینبرگ در هالیوود ریپورتر نوشته است: « کمدی آلمانی تونی اردمن در فصل جوایز سینمایی محبوب بود و انتشار خبر بازسازی انگلیسی‌زبان آن با بازی جک نیکلسن، فیلم را بیشتر برجسته کرد، اما زمانی ردیف جلو را از دست داد که اصغر فرهادی گفت به خاطر تلاش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای منع سفر شهروندان هفت کشور با اکثریت مسلمان، اسکار را تحریم می‌کند. به رای‌دهنده‌هایی نگاه کنید که برای توبیخ ترامپ، کاری می‌کنند که فرهادی پنج سال بعد از دریافت جایزه اسکار فیلم خارجی‌زبان برای جدایی نادر از سیمین، بعد از فلینی، برگمان و سائورا، تنها فیلمسازی شود که در این بخش بیش از یک جایزه گرفته است.

در حالی که متاسفانه دو فیلم خیلی خوب سال یعنی او پل ورهوفن و مستخدم  پارک چان-ووک، بین پنج نامزد نهایی اسکار فیلم خارجی‌زبان نیستند، فیلم قابل احترام و بسیار دوست‌داشتنی تونی اردمن، یک انتخاب واضح است. ممکن است که فوران ناگوار مسئله منع سفر، تعدادی از رای‌ها را به سمت فروشنده تاب داده باشد، اما این فیلم در حد بهترین کار اصغر فرهادی نیست.»

سرزمین مین به کارگردانی مارتین ساندپیت از دانمارک، مردی به نام اووه به کارگردانی هانس هولم از سوئد و تانا به کارگردانی بنتلی دین و مارتین باتلر از استرالیا، رقبای فروشنده و تونی اردمن در بخش فیلم خارجی‌زبان جوایز اسکار امسال هستند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *