یک کارگردان ایرانی در هفته منتقدین کن

انیمیشن «تهران تابو» با موضوعی اجتماعی نمایش داده می‌شود

انیمیشن «تهران تابو» با موضوعی اجتماعی نمایش داده می‌شود
علی سوزنده با انیمیشن «تهران تابو» در پنجاه و ششمین دوره هفته منتقدین جشنواره کن حضور دارد.

فیلم نت نیوز؛ بخش مستقل و رقابتی هفته منتقدین جشنواره کن به موازات جشنواره کن برگزار می‌شود. در این دوره  انیمیشن تهران تابو به کارگردانی علی سوزنده با فیلم‌های آوا ساخته لئا میسیوس، خانواده ساخته گوستاوو راندون کوردووا، گابریل و کوهستان از فیلیپه گامارانو باربوسا، ماکالا به کارگردانی امانوئل گراس، اوه لوسی! از آتسوکو هیرایاناگی و سگ‌ها ساخته مارسلا سعید رقایت خواهد کرد.

انیمیشن 90 دقیقه‌ای تهران تابو به نویسندگی و کارگردانی علی سوزنده فیلمساز ایرانی-آلمانی در استودیویی در شهر وین اتریش و با بازیگران واقعی ساخته شده و گفته می‌شود، آمیزه‌ای خلاقانه از انیمیشن و رمان‌های گرافیکی است و مضمونی اجتماعی دارد.

اما در بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه بخش “هفته منتقدین” کن نیز محرومان (لائورا فرس)، الا: طرح‌های ار یک عظیمت (اولیور آدام کوسیو)، کودکان در سپیده دم می‌روند (مانون کوبیا)، کارمندان ماه (کارلو فرانسیسکو ماناتاد)، موبیوس (سم کوهن)، خدایان واقعی به خون نیاز دارند (معین حسین)، سلوا (صوفیا کویروس اوبدا)، تسلا: نور جهان (ماتئو رنکین) و مواجهه (سالواتوره لیستا) به روی پرده می‌روند.

همچنین فیلم‌های داستان ارواح سیسیلی، خرس بریگزبی، شیر خونین، یک زندگی خشن، دعوا با چاقو پس از مدرسه، بانی بد و جزیره‌ها نیز در بخش نمایش‌های ویژه هفته منتقدین کن به روی پرده می‌روند.

بخش هفته منتقدین کن به عنوان قدیمی‌ترین بخش جنبی این رویداد سینمایی امسال با حضور کلبر مندونسا فیلهو کارگردان برزیلی در رأس هیات داوران برگزار می‌شود.

هفتادمین جشنواره فیلم کن از تاریخ 17 تا 28 می (28 اردیبهشت تا 7 خرداد) در فرانسه برگزار می‌شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *