تاریخ اکران «آواتار 2» برای دومین بار تغییر کرد

تاریخ اکران «آواتار 2» برای دومین بار تغییر کرد
"آواتار 2"، اولین فیلم از سه دنباله بلاک‌باستر علمی تخیلی و سه‌بعدی "آواتار" (2009) به کارگردانی جیمز کامرون که قرار بود کریسمس 2017 اکران شود، تا آن زمان آماده نمی‌شود.

به گزارش فیلم نت نیوز، تاریخ جدید اکران “آواتار 2” مشخص نیست. شرکت فاکس قرن بیستم دلیل این تأخیر را هنوز اعلام نکرده است.

همین‌طور تاریخ اکران دو دنباله بعدی که فاکس پیش از این اعلام کرده بود کریسمس 2018 و 2019 روانه سینماها می‌کند.این دومین تأخیر برای “آواتار” است که فاکس ابتدا قصد داشت آن را کریسمس 2016 اکران کند. کامرون قصد دارد هر سه فیلم را همزمان در نیوزیلند فیلمبرداری کند. او این سه‌گانه را با همکاری جان لندو برای لایتستورم اینترتینمنت تهیه می‌کند. پیش‌تولید آغاز شده، اما تاریخ شروع فیلمبرداری هنوز مشخص نیست.
سام ورثینگتن و زو سالدانا بازیگران اصلی “آواتار” در 2014 برای بازی در سه دنباله بعدی این فیلم قرارداد امضاء کردند. انتظار می‌رود داستان فیلم از جایی آغاز شود که فیلم اول به پایان رسید. هرچند کامرون تأیید کرده است که شاید بخش زیادی از فیلم زیر آب فیلمبرداری شود.
اولین “آواتار” سال 2009 روی پرده رفت و با 2.8 میلیارد دلار پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینماست. این فیلم که تلفیقی از فیلم زنده و انیمیشن کامپیوتری است، اولین فیلم داستانی کامرون پس از فیلم پرفروش “تایتانیک” در سال 1997 بود.
کامرون در “آواتار” از نوعی تکنولوژی دیجیتال استفاده کرد که تا پیش از آن در سینما سابقه نداشت. فیلم او در 9 رشته نامزد اسکار شد و در سه بخش فنی جایزه دریافت کرد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *