انجمن نویسندگان آمریکا فیلمنامه‌های برتر را معرفی کردند

موفقیت برای فیلمنامه‌‌های «مهتاب» و «رسیدن»

موفقیت برای فیلمنامه‌‌های «مهتاب» و «رسیدن»
برندگان جوایز انجمن نویسندگان آمریکا(WGA) اعلام شدند و فیلم «مهتاب»(Moonlight) در بخش بهترین فیلمنامه‌ی غیر اقتباسی و فیلم «رسیدن»(Arrival) در بخش بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی برگزیده شناخته شد.

فیلم‌نت نیوز؛فیلم مهتاب به نویسندگی و کاگردانی بری جنکینز که داستانی درباره‌ی بلوغ یک پسر نوجوان سیاه پوست است توانست جایزه‌ی بهترین فیلمنامه‌ی غیراقتباسی را در این دوره از جوایز انجمن نویسندگان آمریکا از آن خود کند. این فیلم روایتگر سه مقطع از زندگی این پسر نوجوان در دهه‌ی 90 است و در میامی می‌گذرد. رقبای بری جنکینز برای کسب این جایزه افرادی چون دمین شزل (لالا لند)، تیلور شریدان (اگر سنگ از آسمان ببارد)، جف نیکولز (عشق ورزیدن) و کنت لونرگان (منچستر کنار دریا) بودند. از سوی دیگر فیلمنامه‌ی رسیدنکه با اقتباس از کتاب داستان زندگی‌ات(Story of Your Life) نوشته‌ی تد چیانگ به نگارش در آمده بود، جایزه‌ی بهترین فیلمنامه‌ی اقتباسی را برای اریک هیسرر به همراه داشت. او برای دریافت این جایزه رقیبانی چون ریت ریز و پل ورنیک(ددپول)،‌ آگوسیت ویلسون(حصارها)، آلیسون شرودر و تئودور ملفی (چهره‌های پشت پرده) و تام فورد (حیوانات شب‌زی) را از میان برداشت. هیسرر هنگام دریافت جایزه‌اش گفت: «با اهدای این جایزه شک طولانی مدت مرا مبنی بر اینکه همه‌ی شما آدم‌های عشق علمی تخیلی هستید تأیید کرد. کنجکاو بمانید و سؤال‌های چالش برانگیز ذهنتان را مطرح کنید. اینگونه است که داستان‌های بزرگ خلق می‌شوند و علم پیشرفت می‌کند.»

رسیدن داستان یک زبان شناس با بازی ایمی آدامز را روایت می‌کند که در پی حضور سفینه‌هایی عجیب و عظیم‌الجثه در روی زمین،‌ برای برقراری ارتباط با موجودات فضایی درون آن‌ها انتخاب می‌شود و به تدریج راهی برای فهمیدن زبان آن‌ها می‌یابد. این فیلم در اسکار امسال نامزد دریافت 8 جایزه است.

در بخش سریال‌های تلویزیونی،‌ سریال آمریکایی‌ها (The Americans) جایزه‌ی بهترین فیلمنامه‌ی سریال درام را از آن خود کرد. در بخش سریال‌های کمدی هم آتلانتا (Atlanta) ساخته‌ی دونالد گلاور موفق شد جایزه‌ی بهترین فیلمنامه‌ی سریال‌های کمدی را به دست بیاورد. آتلانتا همچنین جایزه‌ی بهترین سریال جدید را هم کسب کرد. این سریال در گولدن گلوب امسال نیز به عنوان بهترین سریال کمدی شناخته شد.

منبع: variety

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *