بزرگترین مشکلات خانواده ها با فیلمهای امروزی

بزرگترین مشکلات خانواده ها با فیلمهای امروزی
نکته ی جالبی که در این مطلب به آن اشاره کرده ایم، در مورد نگرانی خانواده های آمریکایی است که بر خلاف تصور خیلی ها، نگرانی های جدی در مورد محتوای فیلمها دارند.

به گزارش فیلم نت، در سراسر دنیا رده بندی سنی برای فیلمهای تولید شده، مورد توجه خانواده ها قرار می گیرد و بر اساس این رده بندی ها ، فرزندان حق تماشای فیلمها را دارند. اما نکته ی بحث برانگیز اینجاست که این رده بندی ها بر چه اساسی در نظر گرفته می شوند. برخی از آنها بر اساس وجود تصاویر برهنگی و … و عده ای دیگر بر اساس وجود صحنه های خشونت آمیز در فیلم ها اعلام می شوند.

اما نکته ای که حائز اهمیت است ، اینجاست که خانواده ها بیشتر در کدام مورد نگران هستند؟ بر اساس تحقیقات صورت گرفته از خانواده های آمریکایی، 80 درصد آنها بیشتر نگران نمایش صحنه های غیراخلاقی و برهنگی در فیلمها هستند و 20 درصد آنها از وجود صحنه های خشونت آمیزی مثل قتل و انفجارها و تیر اندازی ها و …در آثار سینمایی ابراز نگرانی کرده اند.

اما در کنار این نظرسنجی، بسیاری از خانواده ها از به تصویر کشیده شدن تصاویری مثل مصرف آشکار برخی از مواد مخدر، بسیار ناراحتند و اشاره کرده اند، اصلا دوست ندارند که فرزندانشان چنین صحنه هایی را به این وضوح در آثار سینمایی ببینند.

نکته ی جالب دیگری که از نظر اکثر خانواده های آمریکایی نگران کننده است، استفاده از الفاظ رکیک در فیلمهاست که در برخی از آثار از حد نرمال خودش خارج می شود و همین باعث می شود که تماشای این فیلمها اصلا برای فرزندانشان جایز نباشد.

شاید شما هم نشان مثلا PG-13 را روی جلد بسیاری از فیلم های هالیوودی دیده باشید. PG مخفف دو کلمه ی Parents Guide است. و وقتی این دو حرف در کنار یک عدد ظاهر می شود به این معنی است ، فیلمی که این نشان را دارد برای افرادی با سن بیشتر از آن عدد مناسب است. پس PG- 13 یعنی فیلمی که مناسب افراد بالای 13 سال است.

اما هنوز تعریف درستی از این علائم جا نیافتاده است. یعنی مشخص نیست که این ممنوعیت از چه لحاظی اعلام شده است. ضمن اینکه نگاه تهیه کننده گان و خانواده ها در برخی ممنوعیتها متفاوت است. یعنی شاید وجود برخی از صحنه ها در یک فیلم، از نظر خانواده ها برای فرزندشان ممنوع باشد، در حالیکه از نظر سازندگان و مسئولین ذیربط اینگونه نیست.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *