برگزیدگان انجمن صداگذاران سینما معرفی شدند

نام گروه «یویو‌ما و جاده‌ی ابریشم» همراه با «لا‌لا لند» در میان برندگان

نام گروه «یویو‌ما و جاده‌ی ابریشم» همراه با «لا‌لا لند» در میان برندگان
53امین دوره‌ی جوایز سالانه‌ی انجمن صداگذاران سینما(CAS) برگزیدگانش را شناخت و در این میان «لالا‌ لند»(La‌La Land) در بخش فیلم‌های سینمایی و «بازی تاج و تخت»(Game of Thrones) در بخش سریال‌های تلویزیونی برندگان اصلی بودند.

فیلم‌نت نیوز؛ جوایز انجمن صداگذاران سینما هرساله به منظور گرامی‌داشت دستاوردهای سینما و تلویزیون در زمینه‌ی طراحی صدا و صداگذاری برگزار می‌شود. امسال و در 53 امین دوره از این جوایز، فیلم لالا لند موفق شد با کنار زدن رقیبانی چون دکتر استرنج (Doctor Strange)، ستیغ اره‌ای (Hacksaw Ridge)، روگ وان: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای (ogue One: A Star Wars Story) و سالی (Sully) جایزه‌ی بهترین صداگذاری در بخش فیلم‌های زنده را از آن خود کند. این جایزه به صورت مشترک به تیم طراحی و میکس صدای لالا لند اهدا شد که شامل استیون مورو،‌ اندی نلسون و آی لینگ-لی، نیکولای بکستر، دیوید بتانکورت و جیمز اشویل بود.

در بخش فیلم‌های انیمیشن، برنده‌ی اصلی این دوره از جوایز، محصول تازه‌ی پیکسار در جست و جوی دوری (Finding Dory) بود.

امسال برای اولین بار، جایزه‌ای هم برای بهترین صداگذاری فیلم‌های مستند تعلق گرفته بود که موسیقی غریبه‌ها: همکاری گروه یویو ما و جاده‌ی ابریشم (The Music of Strangers: Yo-Yo Ma and The Silk Road Ensemble) موفق شد این جایزه را از آن خود کند.

در بخش سریال‌های تلویزیونی، اپیزود «نبرد حرامزادگان»‌(Battle of the Bastards) از سریال بازی تاج و تخت که تا کنون جوایز و موفقیت‌های زیادی به دست آورده است، در جوایز صداگذاران هم توانست بهترین صداگذاری و طراحی صدای سریال‌های تلویزیونی را از آن خود کند. در بخش مینی سریال‌ها و یا تله فیلم‌ها نیز، مردم علیه او. جی. سیمپسون: داستان جنایی آمریکایی(The People v. O.J. Simpson: American Crime Story) موفق شد این جایزه را به دست آورد. بازی تاج و تخت  و مردم علیه او. جی.  سیمپسون در مراسم امی سال گذشته هم جایز‌ه‌ی بهترین صداگذاری را دریافت کرده بودند.

 

منبع: deadline

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *