مهم‌ترین مراسم سینمایی جهان برندگانش را شناخت

«شکل آب» پیشتاز جوایز اسکار ۲۰۱۸

«شکل آب» پیشتاز جوایز اسکار ۲۰۱۸
مراسم اهداء جوایز نودمین دوره اسکار در سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در این دوره از مراسم اسکار فیلم شکل آب به کارگردانی گیلرمو دل‌تورو در ۱۳ شاخه پیشتاز نامزدهای اسکار بود و پس از آن سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ ساخته مارتین مک‌دونا در ۹ شاخه و فیلم دانکرک به کارگردانی کریستوفر نولان هم در ۷ شاخه قرار داشتند. با اتمام مراسم فیلم «شکل آب» با دریافت چهار جایزه پیشتاز این دوره از اسکار شد.

فهرست نامزدها و برندگان نودمین دوره اسکار در سال 2018: 

اسکار بهترین فیلم بلند

نامزدها

  • مرا به نامت صدا کن
  • تاریک‌ترین ساعت
  • دانکرک
  • برو بیرون
  • لیدی برد
  • رشته خیال
  • پُست
  • شکل آب
  • سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

برنده: شکل آب

اسکار بهترین کارگردانی

نامزدها

  • کریستوفر نولان (دانکرک)
  • جردن پیل (برو بیرون)
  • گرتا گرویگ (لیدی برد)
  • پل توماس اندرسون (رشته خیال)
  • گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)

برنده: گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)

گیرمو دل‌تورو اسکار 2018

بهترین بازیگر نقش اول مرد اسکار 2018

نامزدها

  • تیموثی شالمی (مرا به نامت صدا کن)
  • دنیل دی‌لوئیس (رشته خیال)
  • گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)
  • دنزل واشنگتن (رومن جی)

برنده: گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)

گری اولدمن اسکار 2018

بهترین بازیگر نقش اول زن اسکار 2018

نامزدها

  • سلی هاوکینز (شکل آب)
  • فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)
  • مارگت روبی (من، تانیا)
  • سیرشا رونان (لیدی برد)
  • مریل استریپ (پُست)

برنده: فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)

فرانسیس مک‌دورماند اسکار 2018

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد اسکار 2018

نامزدها

  •  ویلم دفو (پروژه فلوریدا)
  • وودی هارلستون (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)
  • ریچارد جنکینز (شکل آب)
  • کریستوفر پلامر(همه پول دنیا)
  • سم راکول (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)

برنده: سم راکول/ سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

سم راکول اسکار 2018

بهترین بازیگر نقش مکمل زن اسکار 2018

نامزدها

  • مری جل بلایج (مادباند)
  • الیسون جنی (من تانیا)
  • لسلی منویل (رشته خیال)
  • لوری میت‌کالف (لیدی برد)
  • اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)

برنده: الیسون جنی (من تانیا)

آلیسون جنی اسکار 2018

اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی

نامزدها

  • یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)
  • در جسم و روح (مجارستان)
  • توهین (لبنان)
  • بی‌عشق (روسیه)
  • مربع (سوئد)

برنده: یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)

یک زن شگفت انگیز (A fantastic woman) اسکار 2018

اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها

  • مرا به نامت صدا کن
  • هنرمند فاجعه
  • لوگا
  • بازی مالی
  • مادباند

برنده: مرا به نامت صدا کن

جیمز ایوری مرا با نامت صدا کن اسکار 2018 

اسکار بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها

  • بیمار بزرگ
  • برو بیرون
  • لیدی برد
  • شکل آب
  • سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

برنده: برو بیرون

جردن پیل اسکار ۲۰۱۸

اسکار بهترین مستند بلند

نامزدها

  • چهره‌ها مکان‌ها
  • ایکاروس
  • آخرین مرد در حلب
  • جزیره قدرتمند

برنده: ایکاروس

ایکاورس اسکار 2018

بهترین انیمیشن بلند اسکار 2018

نامزدها

برنده: کوکو

کوکو coco اسکار 2018

بهترین تدوین اسکار 2018

نامزدها

  • بچه راننده
  • دانکرک
  • من تانیا
  • شکل آب
  • سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

برنده: دانکرک

لی اسمیت دانکرک اسکار 2018اسکار بهترین موسیقی متن

نامزدها

  • دانکرک
  • رشته خیال
  • شکل آب
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای
  • سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

برنده: شکل آب

الکساندر دسپلات فیلم شکل آب اسکار 2018

اسکار بهترین ترانه

نامزدها

  • کوکو
  • مرا به نامت صدا کن
  • بزرگترین شومن
  • رودخانه مایتی
  • ایستادن برای چیزی

برنده: کوکو

مرا به خاطر بسپار انیمیشن کوکو اسکار 2018

بهترین فیلم‌برداری اسکار 2018

نامزدها

  • دیو و دلبر
  • بلیدرانر ۲۰۴۹
  • تاریک‌ترین ساعت
  • دانکرک
  • شکل آب

برنده: بلیدرانر ۲۰۴۹

راجر دیکینز بلید رانر 2049 اسکار 2018

بهترین طراحی لباس اسکار 2018

نامزدها

  • دیو و دلبر
  • تاریک‌ترین ساعت
  • دانکرک
  • شکل آب
  • ویکتوریا و عبدول
  • رشته خیال

برنده: رشته خیال

رشته خیال بهترین طراحی لباس اسکار 2018

بهترین مستند کوتاه اسکار 2018

نامزدها

  • ادیث+ادی
  • بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است
  • قهرمان زن
  • مهارت چاقو
  • توقف خودرو

برنده: بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است

بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است (Heaven Is A Traffic Jam on the 405) اسکار 2018

بهترین چهره‌آرایی اسکار 2018

نامزدها

  • تاریک‌ترین ساعت
  • ویکتوریا و عبدول
  • شگفتی

برنده: تاریک‌ترین ساعت

سوجی تاریک ترین ساعت اسکار 2018

طراحی تولید اسکار 2018

نامزدها

  • دیو و دلبر
  • بلیدرانر ۱۰۴۹
  • تاریک‌ترین ساعت
  • دانکرک
  • شکل آب
  • ویکتوریا و عبدول

برنده: شکل آب

شکل آب اسکار 2018

اسکار بهترین تدوین صدا

نامزدها

  • بچه راننده
  • بلیدرانر ۲۰۴۹
  • دانکرک
  • شکل آب
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای

برنده: دانکرک

تدوین صدا دانکرک اسکار 2018

بهترین صداگذاری اسکار 2018

نامزدها

  • بچه راننده
  • بلیدرانر ۲۰۴۹
  • دانکرک، شکل آب
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای

برنده: دانکرک

بهترین جلوه‌های ویژه بصری اسکار 2018

نامزدها

  • بلیدرانر ۲۰۴۹
  • نگهبانان کهکشان ۲
  • کونگ: جزیره جمجمه
  • جنگ ستارگان: آخرین جدای
  • جنگ سیاره میمون‌ها

برنده: بلیدرانر ۲۰۴۹

بلید رانر 2049 اسکار 2018

اسکار بهترین فیلم کوتاه

نامزدها

  • مدرسه ابتدایی دکالب
  • ساعت ۱۱
  • خواهرزاده اِمت
  • کودک خاموش
  • همه ما

برنده: کودک خاموش

اسکار بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها

  • بسکتبال دوست‌داشتنی
  • گاردن پارتی
  • لو
  • فضای منفی
  • اشعار شورشی

برنده: بسکتبال دوست‌داشتنی

بسکتبال دوست داشتنی اسکار 2018

برندگان اسکار 2018

بخش برنده فیلم عکس
بهترین فیلم بلند شکل آب (The Shape of Water) شکل آب (The Shape of Water) شکل آب
بهترین کارگردانی گیلرمو دل‌تورو شکل آب (The Shape of Water) گیلرمو دل‌تورو
بهترین بازیگر نقش اول مرد گری اُلدمن تاریک‌ترین ساعت (Darkest Hour) گری اولدمن (Gary Oldman)
بهترین بازیگر نقش اول زن فرانسیس مک‌دورماند سه بیلبورد خارج از اِبینگ میزوری فرانسیس مک‌دورماند
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد سم راکوِل سه بیلبورد خارج از اِبینگ میزوری سم راکول (Sam Rockwell)
بهترین بازیگر نقش مکمل زن  الیسون جنی من، تونیا (I, Tonya) آلیسون جنی (Allison Janney)
بهترین فیلم غیرانگلیسی یک زن شگفت‌انگیز یک زن شگفت‌انگیز (A Fantastic Woman) یک زن شگفت انگیز (A Fantastic Woman)
بهترین فیلم‌نامه اقتباسی مرا به نامت صدا کن مرا به نامت صدا کن (Call Me by Your Name) مرا به نامت صدا کن
بهترین فیلم‌نامه اصلی جردن پیل برو بیرون(Get Out) جردن پیل (Jordan Peele) برو بیرون
بهترین مستند بلند ایکاروس ایکاروس (Icarus) ایکاورس (Icarus)
بهترین انیمیشن بلند کوکو کوکو (Coco) کوکو (Coco)
بهترین تدوین لی اسمیت دانکرک (dunkirk)  لی اسمیت (lee smith)
 بهترین موسیقی متن  الکساندر دسپلات  شکل آب (The Shape of Water) الکساندر دسپلات (Alexandre Desplat)
 بهترین ترانه  مرا به خاطر بسپار (Remember Me)  کوکو (Coco) کوکو (Coco)
 بهترین فیلم‌برداری  راجر دیکینز   بلیدرانر ۲۰۴۹ (Blade Runner 2049) راجر دیکینز (Roger A Deakins)
بهترین طراحی لباس مارک بریج رشته خیال (Phantom Thread) مارک بریج (Mark Bridges)
 بهترین مستند کوتاه  بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است   بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است (Heaven Is a Traffic Jam on the 405) بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است (Heaven Is a Traffic Jam on the 405)
بهترین چهره‌آرایی کازوهیرا سوجی تاریک‌ترین ساعت (Darkest Hour) کازوهیرا سوجی
طراحی تولید شکل آب شکل آب (The Shape of Water) شکل آب
بهترین تدوین صدا دانکرک دانکرک (dunkirk) Dunkirk دانکرک
بهترین صداگذاری دانکرک دانکرک (dunkirk) فیلم دانکرک
بهترین جلوه‌های ویژه بصری بلیدرانر ۲۰۴۹ بلیدرانر ۲۰۴۹ بلید رانر Blade Runner 2049
بهترین فیلم کوتاه کودک خاموش کودک خاموش (Silent Child) کودک خاموش Silent Child
بهترین انیمیشن کوتاه بسکتبال دوست‌داشتنی بسکتبال دوست‌داشتنی (Dear Basketball) بسکتبال دوست داشتنی Dear-Basketball
فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *