نتیجه‌ی جدول فروش فیلم‌ها در پایان هفته‌ی دوم ژوئن

باکس آفیس هفته: «زن شگفت‌انگیز» موفق‌تر از «مومیایی»

باکس آفیس هفته: «زن شگفت‌انگیز» موفق‌تر از «مومیایی»
«زن شگفت‌انگیز» (Wonder Woman)، به کارگردانی پتی جنکینز ، اولین فیلمی است که ابرقهرمان آن زن است. این فیلم با وجود رقیبی مانند «مومیایی» (The Mummy) با نقش‌آفرینی تام کروز، توانست صدر جدول فروش هفتگی سینماهای آمریکا را برای دومین هفته حفظ کند.

فیلم‌نت نیوز: کمپان برادران وارنر برای دومین هفته با فیلم زن شگفت‌انگیز (Wonder Woman) پرسودترین کمپانی و در صدر جدول باکس آفیس است. اولین زن ابرقهرمان به کارگردانی پتی جنکینز موفق شد علاوه بر طرفداران فیلم‌های ابرقهرمانی، توجه سایر مخاطبان سینما را جلب کند و با 57 میلیون دلار در هفته‌ی دوم، فروش کلی خود را به 205 میلیون دلار برساند.

در دومین جایگاه باکس آفیس این هفته فیلمی است که پوستر رسمی آن با عکسی از تام کروز منتشر شد. مومیایی (The Mummy)، به کارگردانی الکس کرتزمن در اولین هفته‌ی اکران و رقابت با زن شگفت‌انگیز فروشش را به 2/32 میلیون دلار رساند.

تاریخ مکتوب باکس آفیس نشان می‌دهد که همیشه انیمیشن‌ها جایگاه خود را در لیست پنج فیلم اول دارند. رده‌ی سوم این هفته هم مطعلق به کاپیتان زیرشلواری: اولین فیلم حماسی (Captain Underpants: The First Epic Movie) است. دوهفته از اکران این انیمیشن می‌گذرد و 12 میلیون فروش این هفته او را از رده‌ی دوم به سوم جدول رساند. فروش کلی این انیمیشن اکنون 135 میلیون دلار است.

با وجود گذشت سه هفته از اکران فیلم دزدان دریایی کاراییب: مردان مرده داستان نمی‌گویند (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales )، استقبال تماشاچیان از نقش‌آفرینی مجدد جانی دپ در لباس دزدان دریایی، این فیلم را در جدول فروش هفتگی آمریکا نگه داشته است. علاوه بر جذابیت بازیگرانی چون کی‌یرا نایتلی و خاویر باردم، شاید حضور ستاره‌ی بین‌المللی  پاپ، پل مکارتنی باعث فروش 7/10 میلیون دلاری و قرار گرفتن در ردیف چهارم در این هفته باشد. کمپانی والت دیزنی در سومین هفته‌ی اکران میلیون دلاری این فیلم شد.

آخرین ردیف این جدول هم جایگاه نگهبانان کهکشان (Guardians of the Galaxy) است. این فیلم علمی-تخیلی بعد از شش هفته با 2/6 میلیون دلار فروش کلی 366 میلیون دلار، هنوز در میان پرفروش‌ترین‌ها قرار دارد.

 

منبع: BoxOfficeMogo

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *